Fatih Terim Milli Takıma Doğru

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın bugün Japonya ile yapacağı hazırlık maçının ardından hoca değiştirmesine kesin gözüyle bakılıyor ve en büyük aday da Fatih Terim. Alman teknik adam Stefan Kuntz, uzun süredir tartışılıyordu zaten ama içeride alınan Ermenistan beraberliği bardağı taşıran son damla oldu. Artık adeta Kuntz ile yolların ayrılması için bir bahane bekleniyor ve bugünkü Japonya maçı bu bahaneyi yaratabilir.

Fatih Terim Lobisi Devrede İddiası

Fatih Terim Türk futbolu için de milli takım için de çok önemli bir isim elbette. Türk futbol tarihinin tartışmasız şekilde en büyük değerlerinden ve figürlerinden biri olan Fatih hoca yaşayan bir Galatasaray efsanesi olmakla birlikte aynı zamanda da bir Türk futbolu efsanesi. Milli takım tarihinin en başarılı hocalarından biri olan Fatih Hoca, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın tarihindeki ilk Avrupa Şampiyonası’nın da baş aktörüydü. Bunun dışında da daha pek çok başarıya imza attı milli takımla Fatih Terim. Dolayısı ile böyle güçlü bir figürün arkasında elbette ki büyük bir lobi olması da çok normal. İşte iddialara göre bu lobi, Stefan Kuntz sonrası milli takımın başına Fatih Hoca’nın gelmesi için çalışmalara başladı.

Bu iddiaların sahibi Serdar Ali Çeliker aslında. Vole isimli Yotube kanalının kurucularından olan spor yorumcusu Fatih Hoca’nın milli takımı istediğinden bahsetti. Bilindiği gibi Fatih hoca son olarak Galatasaray’ı çalıştırmış ve alışılmışın aksine son Galatasaray dönemi pek de parlak geçmemişti Fatih Hoca’nın. Galatasaray kariyerinden sonra Avrupa’da bir takım çalıştırabileceği iddia edilen Fatih Hoca, herhangi bir takımın başına geçmemişti ve bu durum da milli takımı bekliyor yorumlarının yapılmasına neden olmuştu zira Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başında bulunan Stefan Kuntz çok uzun süredir tartışılan ve neredeyse de her milli maç sonrasında istifası istenen bir isim. Ve artık Alman teknik adam için yolun sonu göründü diyebiliriz.

Türkiye bugün Japonya ile bir hazırlık maçı yapacak ve bırakın mağlubiyeti, galibiyet halinde dahi olası bir kötü oyunda Alman teknik adam ile yolların ayrılacağı konuşuluyor kulislerde. Böyle bir durumda da milli takım için en güçlü adayın Fatih Hoca olduğu söyleniyor.

Fatih Terim

Başka Adaylar Da Var

Stefans Kuntz’un görevden ayrılması halinde Türkiye A Milli Futbol Takımı için en büyük adayın Fatih Terim olduğu kulislerde en çok konuşulan konu ama Fatih Hoca dışında konuşulan başka isimler de var. Bu isimlerden birisi Aykut Kocaman, diğeri ise şu an Çaykur Rizespor’u çalıştıran ve sezona çok iyi başlayan İlhan Palut. Bu iki Türk hoca dışında Sergen Yalçın ve İtalyan hoca V. Montella da yine ismi Türkiye A Milli Futbol Takımı ile adı anılan diğer teknik adamlar. Tabii her şeyden önce Stefan Kuntz ile yolların ayrılması gerekiyor önce.