Fatih Terim Taraftarla Buluştu

Büyük bir Fatih Terim hayranı olan genç sporcunun bu istediğini Fatih Terim kırmadı ve mutluluk dolu anlar yaşandı.

Ülkemizin yaşadığı acı deprem felaketinin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Depremzedelerin yaşadığı acıyı unutturabilmek için tüm vatandaşların adeta seferber olduğu Türkiye’de özellikle yaşı küçük depremzedelerin en çok istediği şeylerden biri de sevdikleri ünlülerle tanışmak, konuşmak. Şanlıurfalı bir depremzede de bölgede görev yapan Adem Metan aracılığı ile Fatih Terim ile görüşme sağladı.

Üst Üste Çok Büyük İki Deprem

Türkiye’de 6 Şubat Pazartesi, sabaha karşı Gaziantep merkezli büyüklüğü 7.7 olan çok şiddetli bir depremle sarsıldı. Güneşin tam olarak doğması ile birlikte deprem felaketinin acı sonuçlarıyla yüzleşmeye başlayan güzel ülkemiz, dünyada bile eşine çok az rastlanan bir felaket yaşadı ve ilk depremle hemen hemen aynı bölgede Kandilli Rasathanesi verilerine göre Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem yaşandı.

Her iki depremin de hem aynı bölgede yaşanması hem de çok büyük olması olması felaketin sonuçlarını çok daha acı hale getirdi. İlk depremin ardından hasara alan ama ayakta kalmayı başaran binalar ne yazık ki ikinci depremle birlikte enkaza döndü. Yaşanan depremlerin hemen ardından Türkiye’nin her yerinden deprem bölgesine yardımlar gitmeye başlasa da, hatta dünyanın çeşitli ülkelerinde benzer yardım faaliyetlerine girişilse de gerçekten de depremin çok ama çok acı sonuçları oldu ülkemiz için. 30 binden fazla insanımız ne yazık ki hayatını kaybetti, deprem 10 ili doğrudan etkiledi. Depremden etkilenen 10 ilde 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.

Fatih Terim

Fatih Terim Moral Verdi

Depremden en çok zarar gören kentlerden biri olan Şanlıurfa da OHAL ilan edilen illerden birisi. Deprem bölgesinde bir depremzede ile tanışan gazeteci Adem Metan, ona Fatih Terim’e olan hayranlığını anlattı. Dayısının Gaziantep’te beden eğitimi öğretmeni olduğunu anlatan genç kız, Fatih Terim sevgisini kendisine dayısının aşıladığını anlattı. Bu sözler üzerine gazeteci Ahmet Metan 5 dakika içerisinden Fatih Terim ile iletişim sağladı ve genç depremzedeyi kendisi ile konuşturmak istediğini söyledi. Fatih Terim genç hayranını kırmadı ve kendisi ile telefonda görüntülüm olarak konuştu.

Hayranı olduğu Fatih Terim ile telefonda konuşurken sürekli gülümseyen genç kızı, Fatih hoca İstanbul’a bir Galatasaray maçına davet etti. Telefon konuşmasının ardından şu açıklamaları yaptı genç kızımız;

Benim spora başlamama vesile oldu. Gaziantep’te beden eğitimi öğretmeni olan dayım, Fatih Terim hayranıydı. Onun sayesinde aşırı şekilde Fatih Terimci oldum. Çocukluğumdan beri çok büyük bir Fatih Terim aşkı büyüdü bende. Hatta bu yıl Galatasaray’dan ayrıldığında oturup ağlamıştım.”

Öte yandan deprem bölgesine yardımlar gitmeye devam ediyor. Şu an bölgedeki en büyük sorun tuvalet ve konteyner olarak gösteriliyor. Bu konuda da çalışmalar devam etmekte.