Fenerbahçe Kaleci Bakıyor

2023 – 2024 futbol sezonunda mutlaka Süper lig şampiyonluğunu elde etmek isteyen Fenerbahçe kaleye de tecrübeli biri isim almanın peşinde. Yıllardır genç Türk kalecilere şans veren takım bu sene strateji değiştirerek kaleyi de yabancı bir eldivene vermeye karar verdi. Bu kararda takımın yeni teknik direktörü İsmail Kartal’ın ısrarının etkili olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe

”Altay ve İrfan Can Yetenekli Ama Tecrübesizler”

2022 – 2023 futbol sezonunu şampiyon Galatasaray’ın arkasında 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe’de sezon sonu itibarı ile teknik direktör Jorge Jesus ile yollar ayrılmıştı. Portekizli teknik adam aslında oldukça iyi bir performans sergilemiş ve ligde Galatasaray’ın arkasında kalsa da Türkiye Kupası finalinde Başakşehir’i mağlup ederek başkan Ali Koç döneminin ilk ve tek kupasını getirmişti Fenerbahçe camiasına. Bu başarının haricinde Avrupa’da da çok iyi bir performans ortaya koymuştur takım ve oynadığı oyunla beğeni toplamıştı. Avrupa Ligi’nde Sevilla’ya elenmişti Fenerbahçe ama o Sevilla daha sonrasında Uefa Avrupa ligi şampiyonu olmuştu. Tüm bunlar nazara alındığında Fenerbahçe camiası Jorge Jesus’tan memnundu ve hocanın da kalması istendi ne var ki sezon başında 1 yıllık sözleşme isteyen Jorge Jesus geri adım atmadı ve Fenerbahçe’den ayrıldı.

Portekizli teknik adamın ayrılığının ardından önce transfer çalışmalarına öncelik veren Fenerbahçe takımı Rangers’ın etkili kanat oyuncusu Ryan Kent’i bonservissiz olarak bünyesine kattı ve sonra da dünya yıldızı Edin Dzeko’ya imza attırmayı başardı. Bu iki önemli transferin ardından da hoca sorununa eğilen takım eski çalıştırıcısı İsmail Kartal ile irtibata geçip anlaştı ve kısa süre sonra da resmi sözleşme imzalandı İsmail Kartal ile. Bu imzanın ardından da transfere kaldığı yerden devam etmeye başladı sarı lacivertli ekip.

İsmail Kartal yönetime kalacak ve gidecek oyuncuların listesi ile birlikte transfer istediği bölgeleri de sundu. İsmail Hoca’nın transfer istediği bölgelerden biri de kaleciydi. Kadrosunda Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat gibi iki yetenekli kalecisi olan takım için kaleye transfer istenmesi yöneticileri şaşırttı. Üstelik de İrfan Can Eğribayat’ın bonservisi daha yeni alınmıştı. İsmail Kartal bu isteği açıklık getirdi ve bu iki Türk kalecinin çok yetenekli olmakla birlikte tecrübesiz olduklarını, Galatasaray’ın kazandığı şampiyonluklarda Muslera’nın önemini vurguladı. İsmail Kartal’ın açıklamalarının ardından ikna olan yönetim bu transfer döneminde kaleye de takviye yapma kararı aldı.

Fenerbahçe David de Gea’nın Durumunu Sordu

Menajerler aracılığı ile İsmail Kartal’ın istediği tarzda bir kaleci arayışına başlayan Fenerbahçe yönetiminin gündemine giren ilk isim ise Manchester United ile sözleşme uzatmayan ve bonservisini eline alan tecrübeli İspanyol kaleci David de Gea oldu. Başarılı eldiven İsmail Kartal’ın arzu ettiği kaleci profiline tam olarak uyan bir isim. Ne var ki İspanyol kaleci ile ilgilenen çok fazla kulüp var ve bu transfer kağıt üzerinde çok zor duruyor.