Fernando Muslera İyileşti

Galatasaray’ın Uruguaylı file bekçisi ağır bir sakatlık yaşamıştı ve en az 4 maç takımda yer alamayacağı açıklanmıştı. Ülkemizin yaşadığı acı deprem felaketi sebebiyle liglere ara verilmesi sebebiyle Fernando Muslera’nın kaçıracağı maç sayısı ister istemez azalmış oldu. Kulüpten alınan bilgiye göre Uruguaylı tecrübeli eldiven takımla birlikte çalışmalara başladı ve en fazla 1 2 maç kaçıracağı, sonrasında kaleyi devralacağı öğrenildi.

Fernando Muslera

Fernando Muslera Koltuk Değnekleri İle Gelmişti

Ülkemizin yaşadığı acı deprem felaketinin ardından ülkenin dört bir tarafından deprem bölgesine yardım gönderilebilmesi için insanlar seferber olmuştu. Üç büyük kulüp de aynı zamanda birer sivil toplum örgütü gibi çalışıp kısa sürede organize olmuş ve milyonlarca taraftarının da gücüyle kısa sürede büyük yardımlar toplanmıştı. Üç büyük kulüp toplamda 300’den fazla yardım tırını şimdiye kadar deprem bölgesine ulaştırmayı başardı. Bu yardım toplama sürecinde üç büyük kulüpte forma giyen futbolcular ve hatta onları eşleri ve çocukları da yardım merkezlerine gelerek taraftara destek olmuş hatta kolilerin taşınmasına yardım etmişlerdi.

Depremin olduğu günden bir gün önce oynanan ve Galatasaray‘ın 2 1 kazandığı Trabzonspor maçında ayak bileğine aldığı darbe ile sakatlanmıştı Fernando Muslera ve bir süre sahalardan uzak kalacağı, en az 4 lig maçını kaçıracağı açıklanmıştı. Sakatlık sonrası tedavisine hemen başlanan Muslera bir operasyon geçirmiş ve bir süre koltuk değneği kullanmak zorunda kalmıştı. Sakatlığının ertesi günü deprem felaketinin yaşandığı ülkemizde Galatasaray Spor Kulübü hemen bir yardım merkezi oluşturmuş ve yardımları burada toplamaya başlamıştı. Fernando Muslera da sakatlık sonrası geçirdiği operasyonun ardından, doktorlar izin verdiği ilk anda, koltuk değnekleri ile de olsa yardım merkezine gelmiş ve taraftarlara moral vermişti. Galatasaray’ın kaptanlığını da yapan Fernando Muslera’nın bu hareketi büyük takdir toplamıştı.

Yaşayan Galatasaray Efsanesi

Fernando Muslera, Ünal Aysal döneminde henüz genç bir kaleciyken Lazio’dan ciddi bir bonservis bedeli karşılığında transfer edilmiş hatta o dönem bu bedel bazılarınca fazla diye de eleştiri konusu olmuştu. Fernando Muslera için Lazio kulübüne 6 milyon avro ödeyen Galatasaray ayrıca Arnavut orta saha oyuncusu Loric Cana‘yı da bonservisi ile birlikte Lazio’ya göndermişti. Başarılı kaleci şimdiye kadar ortaya koyduğu performans ile bonservis bedelinin hakkını fazlasıyla verdi. Galatasaray’ın kaptanlığını da yapan Uruguaylı file bekçisi sarı kırmızılı forma ile tam 5 defa Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca Ziraat Türkiye Kupası’nı da 4 kez kazanma başarısını gösterdi. Muslera’nın kupa koleksiyonu bununla da bitmedi, Türkiye Süper Kupası’nı da yine 5 kez kaldırmayı başardı Uruguaylı file bekçisi.

Sadece performansı ise değil sempatik tavırları ile de taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanan Fernando Muslera’nın yeniden yeşil sahalara dönmesi için artık adeta günleri saymaya başladı sarı kırmızı taraftarlar. Muslera bu sene de şampiyonluk yolunda sarı kırmızılı ekibin en büyük kozlarından biri.