Galatasaray Asrın Çalımına Hazırlanıyor

Geçen sezonun şampiyonu Galatasaray ve taraftarı bu sezon Icardi’yi beklerken transferde asrın çalımını ezeli rakibi Fenerbahçe’ye atmak üzere. Sarı kırmızılı takım, Fenerbahçe’nin yaklaşık 3 aydır görüştüğü, transferini bitirmek üzere olduğu Fildişili yıldız oyuncu Zaha konusunda devreye girdi ve dahası devreye girmekle kalmadı oyuncu ile anlaşmaya da vardı. Bonservisi elinde olan oyuncunun kulübü olmadığından oyuncu ile anlaşmak transferi bitirmesi için yetiyor sarı kırmızılı kulübe. Galatasaray, Fildişili yıldızı bu akşam Türkiye’ye getiriyor.

Didier Drogba Galatasaray

Didier Drogba Devreye Girdi

Fenerbahçe İngiliz kulübü Crystal Palace ile sözleşmesi sona eren Wilfried Zaha ile uzun süredir temas halindeydi. Fildişili yıldız kanat oyuncusuna pek çok teklif vardı. Wilfried Zaha, Premier Lig’in önemli kanat oyuncularından biri ve aynı zamanda ülkesinin milli takımında da forma giyen, piyasası olan bir isim. Dolayısı ile kendisini transfer etmek de kolay bir iş değildi, Fenerbahçe de bunu bildiğinden yaklaşık üç ay önce temasa geçmişti siyahi kanat oyuncusu ile. Bu transferde sarı lacivertli kulübün ciddi bir yol kat ettiği söyleniyordu ve artık transferin bitmesi bekleniyordu ama devreye sürpriz bir isim girince işin rengi değişti.

Fenerbahçe ile görüşen ama net bir anlaşma sağlayamayan oyuncu ve menajeri, başka menajerler aracılığı ile Galatasaray’a teklif edildi. Sarı kırmızılı kulübün geçen sezonu şampiyon tamamlayıp da bu sene için Uefa Şampiyonlar Ligi katılım hakkı elde etmesi büyük bir avantaj oldu bu transferde ama asıl etkili olan bu da değildi. Net olarak doğrulanmamış olmasa da bir dönem ülkemizde Galatasaray formasını da giyen efsane futbolcu Didier Drogba bu transferde devreye girdi ve Galatasaray için aracı oldu.

Didider Drogba elbette ki dünya futbolunun efsane isimlerinden biri. Jose Mourinho onun için ”Kaptanlık bandı takmasına gerek yok, o doğal bir kaptan” diyerek onun liderlik özelliklerini vurgulamıştı zamanında. Ülkesinde özellikle çok sevilen her futbolcunun idolü olan Didier Drogba’nın Galatasaray ile de bağları hala devam ediyor. Sarı kırmızılı yönetim iddialara göre Zaha konusunda hem Drogba’nın görüşünü aldı hem de Drogba’dan aracı olmasını istedi. Kendisine pek çok teklif olan Wilfried Zaha da, Fildişi ve dünya futbolunun efsanelerinden biri olan Didier Drogba’nın tavsiyesini dinledi ve Galatasaray’ın teklifini kabul etti.

Wilfried Zaha Transferinde Sponsorlar Var

Oyuncu ile prensipte kesin olarak anlaşmaya varan Galatasaray kulübü siyahi sol kanadı bu gece İstanbul’a getirecek. Pek çok kişi bu transfere yüzyılın transfer çalımı diyor. Bonservisinin de elinde olması düşünüldüğünde iki kulübün arasındaki rekabet oyuncunun değerini iyice artırdı elbette. Galatasaray cephesinden gelen bilgilere göre transferin ikna kısmını Didier Drogba hallederken mali kısımlarda ise sponsorlar devreye girdi ve Zaha’nın talep ettiği ücret konusunda anlaşmaya varıldı. Yıldız oyuncuyu karşılamaya binlerce taraftarın gitmesi bekleniyor.