Galatasaray Gövde Gösterisi Yapacak

Süper Lig 2022 – 2023 futbol sezonu şampiyonu Galatasaray, Mauro Icardi transferini de mutlu sonla noktalamayı başardı. Sarı kırmızı takım daha önce de sol ben Angelino, forvet Halil Dervişoğlu, Fenerbahçe’ye atılan büyük bir transfer çalımı sonucu kadroya katılan Zaha ve Mauro Icardi için bir imza töreni düzenleyecek. İmza töreninde geçen sezon deprem zamanı takıma katılan Zaniolo’nun da yer alması bekleniyor.

Wilfried Zaha

Galatasaray Mauro Icardi’yi Türkiye’ye Getirdi

Şampiyon takım, geçen sezon Fransız kulübü Paris Saint Germain‘den kiralamıştı Mauro Icardi’yi. Şampiyon olarak tamamlanan sezonda oynadığı futbol, attığı goller ve yaptığı asistlerde sezonun yıldızı olmuştu Mauro Icardi. Harika bir performans ortaya koyan Arjantinli golcü hem yeniden önemli kulüplerin dikkatini çekmeyi başardı. Bu da sarı kırmızılı takımın bu transferde işini oldukça zora soktu.

Arjantinli yıldız Mauro Icardi için Avrupa’dan da bazı teklifler olsa da Galatasaray’ı asıl zorlayan teklifler Arap Yarımadası’ndan geldi. Suudi Arabistan kulüplerinden çok cazip teklifler aldı hem oyuncu hem de oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Paris Saint Germain kulübü.Ancak Galatasaraylı yönetici Erden Timur bu işi peşini bırakmadı ve Mauro Icardi ile iletişimini hiç koparmadı. Kulübünden önce Arjantinli yıldız MaurO Icardi ile prensip anlaşmasına vardı sarı kırmızılı ekip.

Oyuncunun Arap Yarımadası’na gitmeyeceğini açıklaması zaten sarı kırmızılı takım bu transferi bitirdi diye yorumlanmıştı. Bu da Galatasaray’ın Paris Saint Germain ile pazarlık masasında elini güçlendiren bir unsur oldu. Paris Saint Germain kulübünü 10 milyon avroya ikna etmeyi başardı Erden Timur ve böylece bu transfer sonuçlandı ancak bu kez de Wanda Nara’nın sağlık sorunları ortaya çıktı.

Bu süreçte tıpkı Erden Timur gibi Galatasaray taraftarı da her gün Mauro Icardi’ye ve eşi Wanda Nara’ya mesajlar gönderdi. Oyuncunun eşi ve menajeri Wanda Nara, adeta transferde bir sorun olmadığı mesajı verdi paylaştığı bir fotoğraf ile. Paylaşılan fotoğrafta Mauro Icardi’nin Galatasaray termosu kullandığı ve sarı kırmızılı takımın kıyafetlerini girdiği görülüyordu.

Galatasaray sonunca Mauro Icardi’yi dün akşam özel bir uçakla Türkiye’ye getirdi. Eşi Wanda Nara ve çocukları ile birlikte özel bir uçakla dün gece Türkiye’ye gelen yıldız oyuncuyu binlerce taraftar karşıladı. Galatasaray, Arjantinli yıldıza senelik 6 milyon avro ödeyecek.

Galatasaray

Galatasaray İmza Töreni Düzenleyecek

Uzun uğraşlar sonucunda gerçekleştirilen bu transferin ardından sarı kırmızılı takım, büyük bir imza töreni düzenlemeye hazırlanıyor. Arjantinli yıldızı Mauro Icardi’nin de olacağı imza töreni aslında tüm yeni transferler için yapılacak. İmza töreninde N. Zaniolo’nun da yer alacağı öğrenildi. Aslında Zaniolo yeni bir transfer değil. Sarı kırmızılı takım İtalyan yıldızı geçen sezonun devre arasında transfer etmişti ama o dönem aynı zamanda ülkemiz tarihinin en önemli doğal afetlerinden birine denk gelmişti. O sebeple sarı kırmızılı takım Zaniolo için bir tören düzenlememişti.