Genç Teknik Adamlarımız

Süper Lig’e son yıllarda genç teknik adamlarımız adeta damga vuruyor. Oynattıkları oyunla lige renk katan genç hocalar gelecekte de futbolumuzu belki de Avrupa’da temsil edecekler.

Gelecek Vadeden Genç Teknik Adamlar

İlhan Palut: Süper Lig’de son yılların ne gözde hocalarından biri hiç şüphesiz ki İlhan Hoca. Adı büyük kulüplerle de anılan İlhan Plut’u en öne çıkaran özelliği çok kompakt takımlar yaratması. Takımlarında isim olarak kimse öne çıkmazken İlhan Palut’un yarattığı takımlar hep zor gol yiyorlar ve çok dirençli oluyorlar.

genç teknik

Emre Belözoğlu: Listedeki en tecrübesiz hocalardan olan Emre Belözoğlu, salt oyuncu kariyerine bakarsak da en tecrübeli isimlerden biri olarak göze çarpıyor. Aykut Kocaman sonrasında Başakşehir takımının başına geçen hoca hem ligde hem de Avrupa’da oynattığı oyun ve aldığı skorlarla büyük beğeni topluyor. Dil bilmesi de onu yine genç teknik adamlarımız arasında öne çıkaran bir özelliği.

Çağdaş Atan: Listenin en dikkat çekici isimlerinden biri olan Çağdaş Atan, transfer tahtası kapalı olduğu için sezona takviye yapamadan giren ve küme düşme adayı olarak gösterilen Kayserispor ile adeta harikalar yaratıyor. Beklenenin çok üzerinde puan toplayan genç hoca ayrıca oynattığı pas oyunu ile de takdir topluyor. Genç hocanın böyle devam ederse bir iki sene sonra çok daha büyük bütçeleri yöneteceğini öngörmek çok zor değil. Genç teknik adamlar arasında oyununu en iyi oturtmuş hocaların başında geliyor Çağdaş Atan.

Nuri Şahin: Listedeki teknik direktörler arasında yaşı en genç isim olan Nuri Şahin, oyuncu olarak katılmıştı aslında Antalyaspor kadrosuna. 2021 22 futbol sezonunda hoca değişikliğine giden Antalyaspor takımın başına yeni bir hoca getirmek yerine oyuncusu Nuri Şahin ile anlaşmaya vardı ve Nuri Şahin sezon sonunda herkesin takdirinin kazanmış bir isme dönüşmüştü çoktan. 2022 23 futbol sezonuna da Nuri Şahin ile başlayan Antalyaspor’da genç hoca modern teknikleri, çok dil bilmesi ve vizyonu ile ligin en dikkat çeken hocalarından biri oldu.

Volkan Demirel: Listedeki en tecrübesiz isim olan Volkan Demirel buna rağmen çok iyi girdi hocalık kariyerine. Geçen sezon düşme hattında aldığı Karagümrük’ü, ligde tutan ve özellikle de Emre Mor’a dokunuşu le takdir toplayan Volkan Hoca, Emre Mor’u adeta futbola döndürdü. Bu sene de Hatayspor’u ligde tutma mücadelesi veriyor Volkan Demirel ve ekibi. Onu öne çıkaran özelliği ise liderliği.

Şampiyonluk Yaşayanlar Var

Sergen Yalçın: Sergen Yalçın, futbolcu olarak efsanesi olduğu Beşiktaş kulübü ile hoca olarak da efsane işlere imza attı. Kulübün müzesine 2 kupa kazandıran genç hocanın ismi bugün milli takımla da anılıyor artık.

Okan Buruk: Listemzide şampiyonluk yaşayan iki hocadan biri olan Okan Buruk, Galatasaray taraftarının çok istemesi ile takımın başına geçti. Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları bulunan Okan Buruk’tan Galatasaray taraftarı bu sene şampiyonluk istiyor.