Haji Wright Bombası

2022 Katar Dünya Kupası’nda artık sadece iki maç kaldı ve herkesi Arjantin Fransa finalinin heyecanı sarsa da spor kamuoyu yavaş yavaş transfer haberlerinin de fitilini yakmaya başladı. Gündeme düşen son iddia ise büyük ses getirdi. İddiaya göre Fenerbahçe takımı, Dünya Kupası’nda ABD formasıyla boy gösteren Antalyaspor forveti Haji Wright ile yakından ilgileniyor.

Haji Wright

Nuri Şahin Israrla Aldırmıştı

Sezon başında Portekizl dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus‘u takımın başına getiren Fenerbahçe, yaptığı hamlelerin ardından en biyük şampiyonluk adayı olarak görülmeye başlanmıştı. Pek çok transfere imza atan atakım hem lig de hem de Avrupa kupası maçlarında harika bir ilk yarıyı geride bıraktı. Bu sene 2022 Katar Dünya Kupası nedeniyle pek ç.ok Avrupa ligi gibi Süper Lig de normalden daha önce devre arası tatiline girdi. 14. haftas sonunda tatile giren ligde Fenerbahçe, en yakın rakibi Galatasaray’ın 2 puan önünde 29 puanla ligi lider kapattı. Bu sene ligde bir diğer enteresanlık ise 19 takımla ligin oynanması oldu. Takım sayısı tek olduğundan her hafta bir takım o haftayı maç yapmadan yani bay geçiyor.

İşte böylesine gariplikler içeren Süper Lig 2022 23 sezonunun ilk yarısına damga vuran oyunculardan biri de Antalyaspor’un ABD’li forveti Haji Wright oldu. Haji Wright ligde şimdiye kadar 9 gol atarken 1 de asiste imza attı. Geçen sezonda da Nuri Şahin’in isteği ile kiralanan ABD’li forvet 2021 22 sezonunda da harika bir performans ortaya koymuştu. Bu sezon başında Nuri Şahin, Amerikalı forvetin mutlaka takıma katılmasını istemişti. Görünüşe göre Nuri Şahin bu konuda fazlasıyla haklı çıktı. Aslında sezona kötü başladı Antalyaspor ve Nuri Şahin. Ama Türkiye’de alışıldığının aksine Antalyaspor takımı Nuri Şahin ile devam etti ve devamında Antalyaspor toparlandı ve Haji Wright önderliğinde üst sıralara doğru tırmandı.

Fenerbahçe Net Bir Santrfor Arıyor

Portekizli teknik adam Jorge Jesus, ligin ikinci yarısı için uzun boylu, güçlü bir hedef santrfor talep etti. Fenerbahçe yönetimi de aminaye tabirle macera aramak yerine ligimizde zaten halihazırda var olan o isme Haji Wright’a yöneldi. Alınan bilgilere göre şimdilik resmi bir teklif yok ama Fenerbahçe kulislerinde konuşulan tek isim Haji Wgirht. Çünkü ABD’li santrfor, Portekizli teknik adam Jorge Jesus’un tarifine tam olarak uyan bir oyuncu. Yani sadece 9 gol ve 1 asisti sebebiyle değil saha içi etkinliği, boyuna göre nadir rastlanacak sürati ve gücü ile ligin en yıpratıcı forvetlerinden birisi Abd’li sanrfor. Tabii sezon başında maliyeti oldukça uygun bir oyuncuydu Haji Wright ve Antalyaspor takımına bonservisi ile birlikte katıldı. Fenerbahçe, Antalyaspor’un kapısını nasıl bir teklifle çalacak ve Antalyaspor bu teklife ne diyecek orası muamma.