Hüseyin Üneş

Hüseyin Üneş’ten Kritik Toplantı Açıklaması Geldi

Posted by

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Hüseyin Üneş, gerçekleşen önemli toplantıya ilişkin açıklama yaptı.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada sportif faaliyetlerin durma noktasına gelmesine neden oldu. Bu süreçte sporcular ise bireysel olarak çalışmalarına devam ettiler. Maçların geleceğine ilişkin ne olacağı ise gündemin en fazla konuşulan konuları arasındaki yerini aldı.

Koronavirüs salgını sebebiyle maçların ne zaman başlayacağına ilişkin net bir açıklama yapılmaması da spor kulüpleri açısından sıkıntılı bir süreci başlatmaya yetiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre ise maçların başlangıcına ilişkin Haziran’ın 12’si haftasının olabileceği belirtilmişti. Fakat asıl kararın yapılması planlanan önemli toplantının ardından netleşeceğine de dikkat çekilmişti.

Toplantıya Katılanlar

Çoğu spor kulübü bu dönemde antrenmanlarını Haziran’ın 12’sinde başlayacak maçlara göre planlarken, Büyük Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Hüseyin Üneş tarafından geldi.

Kulüp Başkanı, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’in de toplantıda olduğunu ekledi.

Öte yandan yapılan video konferans yöntemi ile gerçekleşen toplantıda TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüp başkanlarının da yer aldığını ifade etti.