İbrahim Sehic

İbrahim Sehic Başarısı Erzurumspor Tarihine Yazıldı

Posted by

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve başarısı ile Süper Lig’e yükselen Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü’nün yıldız ismi İbrahim Sehic oldu.

TFF 1. Lig için mücadele süreci sona erdi. Ligi ilk iki sırada bitiren takımlar ise şampiyon Hatayspor ve ikinci basamakta yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü oldu.

Ligi ilk 2 sırada bitirdiği için, Play-Off’a kalmadan doğrudan Süper Lig’e yükselmeyi başaran BB Erzurumspor ekibinin yıldızı ise İbrahim Sehic oldu.

Takımının bu sezondaki üstün başarısında ve kulübünün yükselişinde önemli bir paya sahip olan başarılı file bekçisi, 34 maçta da 90 dakika boyunca sahada kalan isim oldu. Bu süreçte ise yalnızca 26 golü ağlarında gördü.

2018-2019 sezon başlangıcında, Erzurumspor Kulübü’nün kadrosuna dahil olan başarılı eldiven, takımının TFF 1. Lig’e düşmesine rağmen ise üstün performans göstermişti. Başarısı ile alkışları toplayan Bosna Hersekli futbolcu, bu sezondaki tüm oyunlarda ise takım kaptanlığı yaptı.

34 Maçın Tamamında Forma Giydi

32 yaşında olan tecrübeli file bekçisi, 34 maçın ise tamamında forma terleten isim oldu. Oyunların da tamamında sahada kalmayı başaran İbrahim Sehic, kalesinde ise yalnızca 26 gol gördü.

Rakip ekiplere en az skor şansı tanıyan başarılı file bekçisi, 62 puanla Süper Lig’e yükselen kulübünün başarısında da önemli bir katkı sağlamış oldu.

Güncel Yazılar