İsmail Kartal Heyecan Yarattı

Fenerbahçe’nin resmi olarak açıklayıp 3. kez takımın başına getirdiği İsmail Kartal, camiada büyük bir heyecan yarattı. Göreve geldiği açıklanır açıklanmaz yönetime kadroda düşünmediği oyuncuların listesinin sunan İsmail Hoca’nın bu hazırlığı takdir topladı. Sanki senelerdir Fenerbahçe’nin başındaymış gibi davranan, kadroya, oyuncuların durumuna fazlasıyla hakim olan İsmail Hoca’nın bu hazırlıklı hali ve profesyonelliği, sarı lacivertli yönetimde ne kadar doğru bir karar verildiği düşüncesini doğurdu.

İsmail Kartal Zaten Hazırmış

Fenerbahçe takımı 2022 – 2023 futbol sezonu için Jorge Jesus ile anlaşmaya vardığında sözleşme Portekizli hocanın isteği üzerine 1 yıllık yapılmıştı. Fenerbahçe sezona hem lig hem de Avrupa’da çok iyi girmişti açıkçası ve henüz sezonun başından itibaren de Jorge Jesus’un sözleşmesi tartışma konusu olmaya başlamıştı. Sezon ortasında bir iki defa sözleşme konusu yine alevlenmiş ama sonuç olarak sarı lacivertli kulüp, Portekizli teknik adam ile yeni bir sözleşme imzalamamıştı. Dolayısı ile Fenerbahçe, pek dillendirilmese de sezon ortasından itibaren 2023 – 2024 futbol sezonu için teknik adam arayışlarına başlamıştı aslında ve adaylardan biri de İsmail Kartal’dı ama o dönem ismi çok ön planda değildi İsmail Hoca’nın.

Fenerbahçe sezonu 2. sırada tamamladı ve Türkiye Kupası’nı da kazanarak sezonu bir kupa ile kapattı ki bu Ali Koç başkanlığında kazanılan ilk kupa olmuştu. Sonrasında Ali Koç ve Jorge Jesus bir araya geldiler ama Jorge Jesus devam etmeyeceğini net şekilde vurgulayınca Ali Koç yeni hoca arayışlarına başladı. Yaptığı açıklamada camiayı bilen, ligi bilen, bir Türk hoca ile çalışacağını söylemişti Ali Koç ve akla gelen ilk isimler Abdullah Avcı ile İsmail Kartal’dı. Aslında Adana Demirspor’un İtalyan çalıştırıcısı V. Montella ismi de konuşuldu Fenerbahçe kulislerinde. Ne var ki Ali Koç’un Türk hoca istemesi sebebi ile Montella ismi liste dışı kaldı. Abdullah Avcı’nın ise hiç gündeme gelmediği ifade edildi ve aslında listedeki yani en azından Ali Koç’un listesindeki tek aday olan İsmail Kartal ile görüşülüp kısa sürede de anlaşma sağlandı ve İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü oldu. Anlaşmanın açıklandığı ilk andan itibaren de görüldü ki İsmail Hoca zaten fazlası ile hazırmış bu göreve.

İsmail Kartal

Fenerbahçe Arda Güler’i Tutamıyor

İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’e en çok güvenen ona henüz 17 yaşını doldurmadan forma veren biri isimdi, dolayısı ile sarı lacivertli takımın İsmail Hoca ile anlaşması sonrasında acaba Arda Güler de Fenerbahçe ile devam eder mi sorusu gündeme geldi. Fakat gelen bilgiler böyle bir ihtimal olmadığı yönünde. Genç yıldızı hem Real Madrid hem de Barcelona istiyor. Genç yıldız bu iki takımdan birini tercih edecek ancak yakın çevresinden edinilen bilgiye göre Arda Güler kararını çoktan verdi. Genç yıldız Real Madrid’i istiyor.