İstanbulspor Kendinden Emin

Spor Toto Süper Lig’de son hafta öncesinde düşme ihtimali olan iki takımdan biri olan İstanbulspor takımı rakibi Ümraniyespor’u yenerse diğer maçın skoruna bakmadan ligde kalmayı garantileyecek. Düşme hattını ilgilendiren diğer maçta ise Giresunspor Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek. Giresunspor’un işi elbette ki İstanbulspor’a kıyasla çok daha zor. Karadeniz ekibinin kazanması yetemeyecek, onlar aynı zamanda Ümraniyespor karşısında İstanbulspor’un kazanamamasını da beklemek zorunda.

İstanbulspor

İstanbul Derbisi

Bizim ülkemizde derbi kavramı şampiyon takımların arasındaki maçlar için kullanılıyor. Seneler içerisinde oluşan bir yanlış algının sonucu aslında bu. Dünya spor literatüründe derbi kelimesi ile tanımlanan şey aynı şehrin takımlarının rekabetidir aslında. Bizim ülkemizde üç büyük diye tabir edilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının üçü de İstanbul şehrinin takımları. Haliyle de bu takımların arasındaki maçlar derbi olarak nitelendiriliyor doğru olarak. Ne var ki bu takımlar aynı zamanda ligimizde şampiyonlukları kazanan takımlar olduğundan derbi kelimesi sanki şampiyon olan takımların aralarındaki maçları tanımlayan bir kavram gibi anlaşıldı ve bunun bir sonucu olarak da Trabzonspor’un da şampiyonluk kazanmasının ardından Trabzonspor ile üç büyük takım arasındaki maçlar da derbi olarak adlandırılmaya başlandı hatalı bir şekilde.

Yarın oynanacak olan ve skoruna göre ligden düşecek takımı belirleyecek olan İstanbulspor – Ümraniyespor maçı bir derbi. Hem Ümraniyespor hem de İstanbulspor İstanbul, şehrinin takımları dolayısıyla futbolseverler yarın bir İstanbul derbisine tanık olacaklar düşme hattını direkt ilgilendiren bu kritik mücadelede. İstanbulspor maçın net favorisi olarak gösteriliyor bu derbide.

7 Haziran Çarşamba günü oynanacak olan maç saat 20.00’da başlayacak ve Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynanacak. Maçın orta hakemi Cihan Aydın olurken Serkan Ok ve Bilal Gölen maçın yardımcı hakemliklerini yapacaklar. Dördüncü hakemin Murat Erdoğan olacağı kritik mücadelede VAR’ın başındaki isim ise Alper Ulusoy olacak.

Süper Lig’e haftalar önce veda eden ve yarın oynayacağı maçta Süper Lig‘e veda edecek olan ikinci takımın belli olmasında etkisi olacak olan Ümraniyespor ise fair play ruhu içerisinde sahaya çıkıp elinden geleni yapacağı beyanında bulundu. Kimin ligde kalıp kimin düşeceği ile ilgilenmediklerini belirten Ümraniyespor cephesi küme düşmüş olsalar da sporun ruhuna uygun olarak sahaya kazanmak ve rakipleri İstanbulspor’u yenmek için çıkacaklarını ve maç sonunda skor ne olursa olsun rakiplerini tebrik edeceklerini belirtti.

İstanbulspor Galibiyete Kilitlendi

Ligin sonra haftasında sahasında Ümraniyespor ile karşılaşacak olan İstanbulspor, İstanbul derbisinde rakibinin mağlup edeceğinden emin. Ligin son haftasında Antalyaspor ile oynayacak olan Giresunspor da rakibini yenebilir, çünkü Antalyaspor ligin kötü performans gösteren takımlarından biri ve düşme korkusu da olmadan çıkacağı bu maçta Giresunspor’a fazla direnç gösteremeyebilir. Ancak İstanbulspor takımı kazandığı anda bu maçın bir önemi kalmayacağı için rakibi Giresunspor‘un aksine İstanbulspor takımı sadece kendi maçına odaklanacak ve bu da maça olan konsantrasyonlarını artıracak. İstanbulspor takımı galibiyetten tamamen emin.