Jorge Jesus Seneye De Olacak Mı?

Spor Toto Süper Lig’de düğüm bu hafta çözülebilir ve Galatasaray şampiyonluğunu yarın ilan edilebilir ama soru işareti olan başka konular da var; Jorge Jesus seneye burada olacak mı? Fenerbahçe’nin Portekizli teknik adamı Jorge Jesus, 2022 – 2023 futbol sezonunda aslında çok iyi bir sezon geçirdi Fenerbahçe ile. Ancak Galatasaray da en az Fenerbahçe kadar iyi olunca sarı lacivertli takımın şampiyonluk ihtimali önemli ölçüde azaldı. Ancak sarı lacivertli takım Türkiye Kupası’nda finalde ve Uefa Avrupa Ligi’nde de elendiği Sevilla Uefa Avrupa Ligi şampiyonu oldu. Yani kesinlikle başarısız denemez Jorge Jesus için.

Derbiler Soru İşareti

Jorge Jesus ve Fenerbahçe 2022 23 futbol sezonuna harika başladı ve uzun süre de ligi lider götürdü. Galatasaray da sonradan açıldı ve uzun bir galibiyet serisi sonrasında liderliği de Fenerbahçe’den aldı. Bu uzun galibiyet serisinin içinde deplasmandaki Fenerbahçe galibiyeti de vardı ki aslında Jorge Jesus için en büyük soru işareti de o maçtı. Sarı kırmızılı takım son yıllardaki en rahat derbi galibiyetini elde etti. Hatta birçok Galatasaraylı, deplasmanda böylesine net bir derbi galibiyetini ilk kez gördü.

Sarı kırmızılı takım, Fenerbahçe’yi deplasmanda 3 – 0 ile yenerken bu maç sebebi ile yarın Galatasaray puan kaybetse bile şampiyonluğa inanamıyor Fenerbahçe taraftarı çünkü en az 3 farklı Galatasaray galibiyeti gerekiyor Fenerbahçe’ye ligin son haftasında. Üstelik Jorge Jesus’un kötü performans gösterdiği tek derbi de bu değil. Beşiktaş’ı iki maçta da yenemeyen ve evinde 4 – 2 yenilen Portekizli teknik adam Trabzonspor’a da deplasmanda 2 – 0 yenilmişti. Portekizli teknik adam önderliğinde Fenerbahçe’nin kazandığı tek büyük maç içeride oynadığı Trabzonspor maçı oldu. Kaldı ki geçmiş takımlarında da büyük maç performansı sebebi ile eleştirilen bir isim Portekizli çalıştırıcı.

Jorge Jesus

Jorge Jesus İçin Brezilya İddiası

Basında çıkan haberlere göre Brezilya Milli Takımı Jorge Jesus ile ilgileniyor. Brezilya’da da konuşulan dil Portekizce olduğundan Portekizli bir teknik adamın Brezilya Milli Takımı’nın başına geçmesi çok da imkansız bir olay değil aslında. Bu haberler çıktığında Jorge Jesus ”Brezilya Milli Takımı’na kim hayır diyebilir ki?” diyerek aslında yeşil ışık yakmıştı bu ihtimale. Diğer yandan o dönem Fenerbahçe taraftarı Jorge Jesus’a tepki göstermiş ve transferle ilgileneceğine takımla ilgilen yorumlarını yapmıştı. Zira yukarıda anlattığımız üzere Jorge Jesus Fenerbahçe ile harika bir sezon başlangıcı yapmış olsa da ve sezon genelinde kesinlikle başarılı olarak nitelenebilse de büyük maçları kazanamadı, derbilerde beklentileri karşılayamadı ve soru işaretlerine neden oldu.

Jorge Jesus ile devam edilmesini isteyenlerin sayısı bir hayli fazla olsa da bu senaryo gerçek oalcaksa bile istenilen iki şey var; Arda Güler’in daha çok oynatılması ve Jorge Jesus’un tamamen takıma konsantre olup tekliflerle ya da dedikodularla hiç ilgilenmemesi.