Kaptan Eren Tozlu Takımdan Ayrılıyor

Bu sezon Erzurumspor FK’nin ligde kalmasına büyük katkı sunan kaptan Eren Tozlu, takımı ile sözleşme uzatmayarak ayrılma kararı aldı. Başta Göztepe olmak üzere pek çok taliplisi olan Eren Tozlu’nun yakın zamanda yeni takımı ile resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Kaptan Eren Tozlu Erzurumspor’u Ligde Tuttu

2021 – 2022 futbol sezonunun play off oynayan ekiplerinden biri olan Erzurumspor FK, 2022 – 2023 futbol sezonuna isim değiştirerek başlamıştı. 2021 – 2022 futbol sezonunda TFF 1. Lig’de Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ismiyle yer alan takım 2022 – 2023 futbol sezonu öncesinde adını, yönetim kurulu kararı ile değiştirerek Erzurumspor FK oldu. Bir diğer değişiklik ise takımın bu sezona, geçen sezondan farklı olarak hiç transfer yapamadan başlaması oldu.

Transfer penceresinin kapalı olması sebebi ile Erzurumspor FK kadrosundaki futbolculara düşen sorumluluk da arttı. Bir önceki sezon play off yapan takımdan bu sezon da beklentiler büyüktü ne var ki transfer tahtasının kapalı olması daha gerçekçi hedeflere yönelinmesini gerektiriyordu. Sezon başlamadan önce teknik heyet, küme düşme gibi bir korkuları olmadığını belirtmişti ama hazırlık maçlarındaki görüntü pek de öyle demiyordu. Erzurumspor FK, hazırlık maçlarında alt lig takımlarına karşı bile oldukça kırılgan bir izlenim veriyordu nitekim lig başladığında da farklı bir şey olmadı ve teknik heyetin iddiasının aksine Erzurumspor FK ligin alt sıralarına demir attı ve sezon boyunca da oralarda kaldı.

Sezon başında takım kaptanlığına getirilen ve basının karşısına da bu sıfatla çıkan kaptan Eren Tozlu, çok zor bir sezonun kendilerini beklediğini ama takım olarak birbirlerine inandıklarını belirtmişti. Lig, Eren Tozlu’nun beklentilerinin de ötesine geçti Erzurumspor FK için. Sezona başlanılan hoca Muzaffer Bilazer ile de yollar ayrıldı kötü sonuçların ardından ve takımın başına Hakan Kutlu getirildi. Hakan Kutlu önderliğinde düşme korkusunu sonuna kadar yaşayarak girdi Erzurumspor FK ligin son düzlüğüne. Altınordu’nun deplasmanda yenilmesi ile birlikte düşme korkusu ortadan kalktı ve Erzurumspor FK takımı lige tutunmayı başardı. Eren Tozlu da bu zor sezonda 13 gol atıp 5 asist yaparak takımına en yüksek skor katkısını veren oyuncu oldu ve takımının ligde kalmasında başrol oynadı kaptan Eren Tozlu.

Kaptan eren tozlu

Giresunspoır’dan Gelmişti

Bu sezon Erzurumspor FK ile ikinci sezonunu tamamlayan Eren Tozlu, 2021 – 2022 sezonunun başında Giresunspor’dan kadroya katılmıştı. Bonservis ücreti ödenmeden kadroya katılan Eren Tozlu Erzurumspor FK forması ile toplamda 57 lig maçına çıktı ve bu 57 maçta 22 gol 6 asistle toplam 28 gole katkı sundu başarılı hücum oyuncusu. Sözleşmesinin bitmesi ile birlikte kaptan Eren Tozlu, Erzurumspor FK kulübüne veda etti ve gelecek sezon daha iddialı bir takımda oynamak istediğini açıkladı. Göztepe başta olmak üzere pek çok 1. Lig takımının Eren’i istediği biliniyor.