Kayak Merkezi Erzurum Bu Yıl da İlgi Odağı

Posted by

Erzurum’un Palandöken İlçesi Bu Sene de Ülkenin En Gözde Kayak Merkezi Oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Kayak Türkiye Şampiyonası Erzurum, Palandöken’de yapıldı. Alp Disiplini ve Snowboard yarışları Palandöken’de yapılırken, Kuzey Disiplini ve Biathlon yarışları ise Kandilli Kayak Merkezi’nde icra edildi.

Toplamda 700 Kayakçı Yarıştı

Türkiye Kayak Şampiyonası’na rekor katılım olurken, Erzurum bu güzel etkinliğe tüm imkanları ile ev sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu yarışlara Türkiye’nin dört bir yanından öğrenciler gelerek performanslarını sergilediler. Cumartesi ve Pazar günleri yapılan yarışlarda 700 sporcu kıyasıya yarıştı.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Programı Kapsamındaydı

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan ve Erzurum GSİM ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kayak Alp Disiplini, Kuzey Disiplini, Snowboard Minikler A-B, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler A-B Türkiye Birinciliği yarışmalarına rekor gerçekleşti. 700 dolayında sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın madalya töreni Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Nuri Kılıç, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Sportif Eğitim Uzmanı Kemal Demirok , Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Sporları il tertip komitesi üyeleri Alparslan Topcu, Süha Mesutlugil, GSİM Okul Sporlarından Buket Sevindik ile Muhammet Mavibaş’ın katılımı ile gerçekleşti.

Taşkesengil’in Açıklamaları Dikkat Çekti

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Erzurum’un böyle etkinliklerde başkent olduğunu belirtecek açıklamalarda bulundu. Taşkesengil şu açıklamalarda bulundu.

“Büyükşehir Belediyemizin kayak tesisleri ile otellerimizin tesisleri bugünlerde adeta organizasyon zenginliği yaşıyor. Yine Erzurum olarak Voleybolda Grup şampiyonalarına ev sahipliği yaptı. Organizasyon şehri Erzurum’da adeta boş günümüz yok. Her gün farklı bir spor organizasyonu yapıyoruz” cümlelerini kullandı.

Erzurum’un bu yarışlarla turizm potansiyelinin de arttığını belirten turizmciler, bu tür etkinliklerin şehrin iş fırsatları açısından da zenginleştiğine parmak bastılar.