Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi: Telepati

Galatasaray dün akşam sahasında konuk ettiği Samsunspor’u 4 – 2 yenerken başrolde yine Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi ikilisi vardı. Bu süper ikili bir kez daha birbirlerine verdikleri paslarla adeta aralarında telepati ile iletişim kuruyorlar yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi

Kerem Aktürkoğlu ve Mauoro Icardi

Galatasaray, kendisi adına son derece kötü geçen 2021 – 2022 sezonunun ardından geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonu başında yeni bir yapılanmaya gitmiş ve takımın başına eski futbolcusu Okan Buruk’u getirmişti. Transferden sorumlu yönetici Erden Timur’un büyük özverisi ile de harika bir kadro kurmuş transferin son gününde de kadroya dünyaca ünlü Arjantinli golcü Mauro Icardi’yi katmıştı. Galatasaray’ın Fransız devi Paris Saint Germain kulübünden sezonun sonuna kadar kiraladığı Mauro Icardi Paris Saint Germain’de kazandığının çok altında bir rakama Galatasaray’a gelmiş ve bu büyük transfer başarısı günlerce konuşulmuştu ancak Arjantinli yıldızın ne vereceği soru işaretiydi.

Mauro Icardi, Inter’de çok sansasyonel bir olay yaşamış ve takım arkadaşlarından Maxi Lopez’in eşi Wanda Nara ile yasak aşk yaşamıştı. Sonrasında Maxi Lopez ile boşanana Wanda Nara, Icardi ile evlenmiş ve çift, Wanda’nın Maxio Lopez’den olan çocuklarını da yanlarına alarak birlikte yaşamaya başlamışlardı.

Inter’deki başarılı performansı sonrası Fransa’nın dev kulübü Paris Saint Germain’e transfer olan mauro Icardi’nin kariyeri, Paris Saint Germain’in Lionel Messi’yi kadroya katması ile 180 derece değişti. Lionel Messi, Arjantin milli takımının kaptanıydı aynı zamanda ve Maxi Lopez olayı sebebi ile Mauro Icardi ile oynamak istemedi. Ayrıca Icardi’nin milli takıma davetini de engelledi. Bu iddialar hiçbir zaman doğrulanmadı ama hep konuşuldu.

Sonuç olarak sarı kırmızılı takım Mauro Icardi’yi getirdiğinde bu kimilerince çok büyük bir risk olarak adlandırıldı. Ancak Mauro Icardi Galatasaray‘da oynamaya başlayınca kendisi hakkında konuşlan iddiaların, yapılan haberlerin hepsi rafa kalktı. Gollerini adeta sıralamaya başlayan Mauro Icardi herkesin takdirini kazanıp taraftarın da sevgilisi olurken ayrıca birlikte oynadığı futbolcuların performansını ve istatistiklerini de yukarı çekti. Galatasaray’ın genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu da bu isimlerin başında geliyor aslında. Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi birbirlerine verdikleri paslar, yaptıkları asistlerle ligin en iyi ikilisi oldular. Galatasaray’ın şampiyon olduğu sezonda kendi bireysel istatistikleri anlamında futbol kariyerinin en iyi sezonunu geçiren ve asist sayısında çift hanelere çıkan kerem Aktürkoğlu, bu asistlerin çoğunu Arjantinli stara yaptı.

Bu Sene De Devam Ediyorlar

Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi ikilisi bu sezona da geçen sene bıraktıkları yerden başladılar adeta. Dün oynanan Samsunspor maçında birbirlerine bu kez asist yapmadılar belki ama atılan 4 golün 2 tanesi Kerem Aktürkoğlu’ndan gelirken maçın son golünü atan Abdülkerim Bardakçı’ya a asisti yapan yine genç oyuncu oldu. Kerem’in 2 gol 1 asistle oynadığı gecede Mauro Icardi de 1 gol kaydetti ve böylece Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi ikilisi bir maçı daha Galatasaray’a getirmiş oldu.