Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi

Trendyol Süper Lig’in muhteşem ikilisi Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi, dün akşam çok ilginç bir olayın kahramanı oldular. Galatasaray, ligin 3. haftasında oynanması gerekirken ertelenen İstanbulspor maçı için dün deplasmandaydı. Sarı kırmızılı takım maçın ilk yarısında bir penaltı kazandı ve bu penaltı vuruşu çok ilginç anlara sahne oldu.

Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi

Paslaşma Sonucu Kaçan Penaltı

Dün akşam İstanbulspor ile karşı karşıya gelen Galatasaray maçı 1 – 0 kazandı ancak maç kadar bir de penaltı olayı konuşuldu tüm gece boyunca. İlk yarıda Icardi’nin yerde kalması ile bir penaltı kazandı sarı kırmızılı takım. Penaltıda topu her zamanki gibi Mauor Icardi aldı eline. Sonrasında ise Kerem Aktürkoğlu’na bıraktı topu. Kerem Aktürkoğlu penaltı vuruşu için topun başıan geçti ancak kaleye vurmak yerine pas verdi ve bu sırada da kaleci kendi soluna doğru atladı. Mauro Icardi ise penaltıda Kerem Aktürkoğlu’nun verdiği pas ile boş kaleyi karşısında buldu. Ancak topu boış kale yerine dışarıya yolladı Mauro Icardi.

Penaltının kaçmasından sadece 5 dakika sonra ise Kerem Aktürkoğlu topla sol kanatta buluştu ve yerden çıkardığı pasta topu Mauro Icardi’ye aktarmayı başardı.m Arjantinli golcü ise penaltıdan çok daha zor bir pozisyonda düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve Galatasaray’a 3 puanı getiren golü kaydetti.

Galatasaray Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi İle Kazanıyor

Sarı kırmızılı takımın en önemli hücum gücü olarak göze çarpıyor Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi. Bu ikili kendi istatistikleri ile Galatasaray‘a büyük katkı sunmalarının yanı sıra birbirlerinin arasındaki muazzam uyumla da fazlası ile dikkat çekiyorlar, hatta o kadar ki futbol kamuoyu Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi arasındaki bu bağa artık telepati demeye başladı. Kerem Aktürkoğlu’nun en çok asist yaptığı isim Arjantinli yıldız. Ve bu da tesadüf değil elbette. Maçlarda Kerem Aktürkoğlu topu ayağına aldığında ilk olarak Mauro Icardi’yi arıyor ki bu zaman zaman eleştiri konusu da olan bir durum aslında Türk spor kamuoyunda Ama Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi goller atmaya, attırmaya devam ettikleri sürece bu eleştirilerin dozajı pek de artmayacak gibi görünüyor.

Bu ikilinin şimdiye kadarki istatistikleri şöyle; Mauro Icardi şu ana kadar Süper Lig’de 7 gole imza attı. Tüm kulvarlarda ise toplamda 10 gol ve 1 asist ile oynuyor Arjantinli süper yıldız.

Kerem Aktürkoğlu ise şimdiye kadar ligde 3 gol ve 5 asiste imza attı. Tüm kulvarlar düşünüldüğünde, yani Avrupa maçları da dahil edildiğinde 4 gol 7 asiste ulaştı. Sezon başından beri Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi ikilisi toplamda ligde 10 gol 5 asist, Avrupa’da ise 4 gol 3 asistle oynuyorlar. Galatasaray takımı ligde şimdiye kadar 14 gol attı ve bu 14 golün 10 tanesi Kerem Aktürkoğlu ve Mauro Icardi ikilisinden geldi.