Kicklight’ta Türkiye Şampiyonu Erzurum Pasinler’den Çıktı!

Posted by

Türkiye’nin en saygın spor turnuvalarından biri olan Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonasına katılan ve yaklaşık olarak iki bin sporcunun arasından sıyrılarak birinci gelen Hakan Koç, birincilik ödülünü Erzurum, Pasinler’e getirmeyi başardı.

Ülkemizdeki spor camiasının en büyük organizasyonlarından biri olan ve Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks turnuvasına Erzurum’dan katılan genç sporcu Hakan Koç, bu yarışmaya başvuran iki binden daha fazla adayın arasından yıldızı parlatarak geldiği noktada düzenlenen turnuvanın Kick Light kategorisinde birinci olmayı başardı.

11 Ocak tarihinde başlamış ve geçtiğimiz saatlerde de Antalya’da düzenlenmiş olan final maçlarının dahil olduğu etaplar ile sona gelinmiş olan Açık Kick Boks Turnuvası’na Erzurum’un Pasinler ilçesinden katılan 3 sporcu da madalya için mücadele etti. Aralarından başarılı olan isim olan Hakan Koç, antrenörü Sibel Pirioğlu’nun katkıları ile birlikte Kick Light kategorisinde birincilik madalyasına ulaşmayı başardı.

Destek Kesilmiyor

Sporcusu Hakan Koç ile oldukça gurur duyduğunu basın mensuplarına söyleyen Pirioğlu, çok çalıştıklarını ve bu sebepten ötürü de hak ettikleri başarıyı aldıklarını açıklarken artık hedeflerinin Avrupa ve Dünya Şampiyonasında Türk bayrağını göndere çekmek olduğunu ekledi. Sporcusunun oldukça azimli olduğunu ve daha başka başarılara da yelken açacaklarını söyleyen koç Pirioğlu’nun yanı sıra Pasinler İlçe Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ile Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi de genç sporcuyu tebrik etti. Ayrıca Pirioğlu, İl Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İlhami Atasever’in de kaymakam ve belediye başkanı gibi kendilerine oldukça fazla destekte bulunduğunu açıklarken şampiyon olan Hakan Koç’un açıklamaları ise geleceğe dair oldukça umut verici.

10 yaşından bu yana sporun içinde bulunduğunu ve en büyük hedefinin ise Avrupa’da ve dünyanın geri kalanında Türkiye’yi başarı ile temsil etmek olduğunu söylerken sporun kendisine kararlılık, disiplin ve azim gibi oldukça faydalı özellikler kattığını ekledi. Birincilik madalyasına uzanmasının ardından emeklerinin karşılığını aldığını hissettiğini söyleyen Hakan Koç, bunun için çok mutlu olduğunu ve gelecek turnuvalarda hem yurt içinde hem yurt dışında diğer madalyaların peşinden koşacağını açıkladı.