Kısa Süren Yücel İldiz Dönemi

Bu sezon Süper Lig’e yükselebilme hedefiyle yola çıkan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, TFF 1.Lig’in ilk yarısında ne kadar iyi bir performans sergilediyse, ikinci yarıda da o kadar kötü bir performans göstererek taraftarına hüsran yaşattı. Mavi Beyazlı ekip, ligin ikinci yarısında oynanan 9 hafta içerisinde 2’inci kez teknik direktör değişikliğine gitmek zorunda kaldı. Erkan Sözeri yerine getirilen Yücel İldiz, Erzurum temsilcisiyle sadece 6 maça çıkabildi.

Felaket Senaryosu

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e geri dönebilmek adına bu sezon TFF 1.Lig’de zirveyi hedefleyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ligin ikinci yarısında gösterdiği performansla hedefinin tam tersi istikamette yürümeye devam ediyor.

Erzurum temsilcisi, ilk yarısında oldukça başarılı bir performans sergilediği ve liderin birkaç puan gerisinde 3’üncü sırada kaldığı ligde artık çok daha kötü bir konumda. İkinci yarıya girişte alınan kötü sonuçlar sonrasında Erkan Sözeri ile yollarını ayıran Erzurum temsilcisi, Erkan Hoca yerine tecrübeli teknik adam Yücel İldiz’i getirme kararı almıştı.

İldiz ile birlikte tekrardan toparlanmayı hedefleyen Mavi Beyazlı takım, tecrübeli teknik adamın sahada olduğu ilk maçta Manisa FK karşısında galip gelerek uzun süren galibiyet hasretini sonlandırdı. Ancak 68 yaşındaki teknik adam için Manisa temsilcisi karşısında alınan galibiyet, kısa süren kariyerinin ilk ve son galibiyeti oldu.

Manisa FK maçından sonra sahaya çıkılan 5 maçta sadece 3 puan toplayabilen Büyükşehir Belediye Erzurumspor tecrübeli teknik adamla yollarını ayırma kararı aldı. Yücel İldiz, büyük umutlarla getirildiği takımın başında sadece 6 maça çıkabildi ve bu maçlarda 1 puan ortalaması yakalayarak tam 1 sene sonra geri döndüğü teknik direktörlükte kötü bir sınav daha vermiş oldu.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un takımın başına getirdiği isim ise çok kısa bir süre takımın teknik direktörlüğünü de yapan ve Yücel İldiz’in göreve gelmesine karar veren isim olan Muzaffer Bilazer oldu.

Sahaya İnen

Erzurum temsilcisi adına önemli bir figür olan Muzaffer Bilazer, sezon sonuna kadar Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da teknik direktör olarak görev yapacak.

9 Mart tarihinde yapılan antrenmanda sahaya da inen Bilazer, geçen sezonun son günlerinde Mavi Beyazlı ekiple anlaşmaya varmış ve sportif direktör olarak göreve başlamıştı. Erkan Sözeri’nin ayrılığından sonraki süreçte yavaş davrandığı düşüncesiyle oldukça ciddi eleştirilere maruz kalan Bilazer, artık bu hataları direkt olarak kapatabilmek adına görevde olacak.

Sezon sonuna kadar teknik direktörlük yapması için anlaşılan Muzaffer Bilazer, belki de bundan sonra teknik direktör olarak Erzurum temsilcisinde görev yapmaya devam eder. Pek tabii ilk olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Süper Lig hedefine ulaşabilmesi gerekiyor.

Sportif direktörlerin teknik direktör olarak sahaya indiği tecrübelerden sonra tekrar idare katına çıkması pek mümkün olmuyor. Bakalım iki taraf arasındaki ilişki ne kadar ve nasıl sürecek?