Leandro Paredes İçin Pazarlıklar Sürüyor

2022 – 2023 futbol sezonunu şampiyon tamamlayarak ülkemizi Uefa Şampiyonlar liginde temsil etmeye hak kazanan Galatasaray, transfer için Leandro Paredes ile görüşüyor. Hem yerli hem de dış basında çıkan iddialara göre Paris Saint Germain’in Arjantinli orta saha oyuncusu ile yapılan görüşmelerde büyük aşama kaydedildi ve yakında bu transferin nihayete ermesi bekleniyor.

Leandro Paredes & Mauro Icardi Paketi

Fransız kulübü Paris Saint Germain’de forma giyen Arjantinli orta saha oyuncusu Leandro Paredes’in kulübü ile 2024 yazına kadar sözleşmesi var. 29 yaşındaki oyuncu geride bıraktığımız sezonda ligde 25, toplamda ise 39 maçta forma giyip 1 gol atarken 2 de asist yaptı. Oyuncunun bu yaz transfer döneminde takımından ayrılması bekleniyor. Galatasaray da oyuncu için ciddi adaylardan birisi. Diğer yandan sarı kırmızılı kulübün Fransız takımı Paris Saint Germain’den istediği tek oyuncu da Leandro Paredes değil. Sarı kırmızı kulüp geçen seneki kiralık aşkı Mauro Icardi’nin bonservisi konusunda da Paris Saint Germain ile görüşmelere devam ediyor.

Galatasaray‘ın hem Mauro Icardi hem de Landro Paredes için cüzzi de olsa bir bonservis bedeli ödemesi gerekiyor Fransız kulübüne. Paris Saint Germain, bu iki oyuncuya a çok önemli maaşlar ödüyor ve bu maaşlardan çıkmak istiyor, dahası zaten önümüzdeki sezon bonservis geliri de elde edemeden kaybedecek bu oyuncuları. O sebeple Arjantinli iki yıldızı bu sezon göndermek Paris Saint Germain için çok avantajlı bir durum. Bu sebeple bonservis konusunda da çok diretmeyecektir Fransız kulübü ve gelen teklifleri kabul edecektir. Zaten yorumcuların hiçbiri de Galatasaray’ın bu transferde bonservis konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyor. Galatasaray bu iki oyuncunun da bonservisini paket halinde Parsi Saint Germain’den almak istiyor ama sarı kırmızılı takımı yoracak asıl nokta bu oyuncuların istedikleri kontratlar olacak.

Mauro Icardi 10 Milyon Avro İstiyor

Galatasaray takımı geçen sezon Mauro Icardi’yi kadrosuna katmış ve oyuncuya çok cüzzi bir maaş ödemişti. Bunun sebebi Paris Saint Germain’i kadroda düşünmediği ancak Avrupa’da talibi de olmayan Mauro Icardi’yi isteyen tek büyük takımın Galatasaray olmasıydı. Geride bıraktığımız sezonda Mauro Icardi’nin maaşının büyük bölümü, kulübü Paris Saint Germain tarafından ödenirken ayrıca sarı kırmızılı kulüpten de yine cüzzi bir maaş ödemesi ve primler aldı Arjantinli oyuncu.

Bu sezon ise işler geçen sezona göre çok farklı. Mauro Icardi geçtiğimiz sezon Galatasaray forması ile çok başarılı bir performans ortaya koydu ve taliplerini artırdı. Kendisine pek çok teklif olan Arjantinli golcü bu sebeple sarı kırmızılı takımdan senelik 10 milyon avro ücret istedi. Bununla birlikte transferin bir diğer öznesi olan Leandro Paredes ise gelen haberlere göre sarı kırmızılı kulüple anlaştı ama onun transferinde de kulübü Paris Saint Germain bonservis konusunda daha dirençli. Galatasaray taraftarı görünüşe göre biraz daha beklemek zorunda Arjantinliler için.