Mauro Icardi için Bir Engel Daha

Galatasaray istediği forvete bir türlü kavuşamıyor. Transferin bitmesine sayılı günler kala Arjantinli süper star Mauro Icardi için önce Fenerbahçe engeli ile karşılaşan sarı kırmızılı camia onu alt edip Maurı Icardi ile her konuda anlaşmasına rağmen şimdi de Amerika’dan gelen bir teklifle sarsıldı.

Transferde Çok Gecikildi

Beşiktaş 2022 23 futbol sezonuna mevcut hocası Valerien Ismael ile girmenin avantajıyla transferin en hızlı kulübü oldu üç büyükler arasında. Siyah beyazlı camia neredeyse bütün transferlerini kampa yetiştirmeyi başarırken bir iki rötuşu yaptı sadece ligin ilk haftası ile birlikte ve transferi bitirdi. Fenerbahçe kulübü de tıpkı Galatasaray gibi ligde yeni sezona yeni hoca ile girdi. Dünyaca ünlü Portekizli teknik adam Jorge Jesus’u takımın başına getiren sarı lacivertli camia transfere geç başlasa da çabuk ilerledi. Hatta transfer sezonunun başında Galatasaray’dan Konyaspor stoperi Abdülkerim Bardakçı karşısında yenen transfer çalımının izlerini bile çabucak sildi sarı lacivertli transfer komitesi ve önemli oyuncuları bir bir takıma kazandırmayı başardı.

Galatasaray ise öncelikle İspanyol çalıştırıcısı Domenec Torrent‘i göndermek için bir hayli uğraştı. Karşılıklı anlaşma ile yolların ayrılamadığı teknik adam için tazminat ödemeyi göze alan yeni yönetim sözleşmeyi tek taraflı olarak feshederek İspanyol çalıştırıcıyı gönderdi. Okan Buruk ile sözleşme imzalayan Galatasaray yönetimi transfere aslında hızlı girdi ama son senelerde sık yaşandığı üzere yine belli oyunculara takılıp çok zaman kaybetti.

Transferleri yavaş yavaş gerçekleştiren Galatasaray lig başlamasına rağmen forvet rotasyonunun yetersiz olduğuna kanaat getirdi ve takıma iyi bir forvet kazandırmak için çalışmalara başladı. Gündeme gelen isim ise Arjantinli süper yıldız Mauro Icardi oldu. Galatasaray Icardi transferinde büyük aşama kaydetmişti ki devreye Fenerbahçe‘nin de girdiği haberleri çıktı. Çünkü Fenerbahçe de takıma iyi bir golcü kazandırmak istiyordu ve adaylar arasındaki en iyi isimlerden biri de Mauro Icardi olarak gözüküyordu. Bu gelişme Galatasaray’ın da işleri biraz daha hızlandırmasına neden oldu. Fenerbahçe’nin ise başka bir oyuncuya yönelmesi ile sarı kırmızı camia tam derin bir nefes alacaktı ki bu kez de okyanus ötesinden bir takım can sıkmaya başladı.

Mauro İcardi

Mauro İcardi Miami’de

Amerika Miami’de tatilini yapan Arjantinli süper star için Amerika takımı Inter Miami’nin de bir teklif hazırlığı içerisinde olduğu iddia edildi. Zaten Miami’de olan oyuncu ile yüz yüze görüşmek isteyen Inter Miami yetkilileri oyuncuyu kiralık olarak kadrolarına katmanın derdinde. Bu gelişmeler üzerine Fransa’daki bütün bağlantılarını devreye sokan Galatasaray oyuncunun kulübü PSG ile kesin olarak anlaşmaya varıp sonrasında Arjantinli starı Türkiye’ye getirmek için harekete geçti.

Inter Miami markajına rağmen oyuncu sarı kırmızılı formayı giyecek gibi görünüyor. Arjantinli süper yıldız Mauor Icardi’nin Galatasaray’a bir güç katacağı inkar edilemese de tüm sorunların çözümünü ondan beklemek hayalcilik olur.