Mauro Icardi için Kılıçlar Çekildi

Galatasaray ve Fenerbahçe transferin son günlerine girilirken bir transfer için daha karşı karşıya geldiler. Bu kez paylaşılamayan isim ise dünyaca ünlü bir forvet olan Arjantinli Mauro Icardi oldu.

Mauro Icardi İçin Fenerbahçe de Devrede

Sezon başında Benfica’dan Haris Seferovic’i kadrosuna katan Galatasaray Mostafa Mohammed’in Fransa’ya, Mbaye Diagne’nin ise Karagümrük’e gitmesi sebebiyle forvet rotasyonunda sıkıntı yaşamaya başlamıştı. Seferovic’in performansından memnun olmayan sarı kırmızı ekipte yedek forvetin 36 yaşındaki Bafetimbi Gomis olması yönetici Erden Timur önderliğindeki transfer komitesini harekete geçirdi. Forvete yıldız bir isim getirip Galatasaray taraftarını mutlu etmek ve takımın gol sorununu da çözmek isteyen Erden Timur, Arjantinli süper yıldız Mauro ıcardi ismini gündemine almıştı. Oyuncunun menajeri ve kulübü PSG ile temaslara başlanmış, görüşmeler olumlu şekilde ilerliyordu.

Mauro Icardi’nin tek talibi elbette Galatasaray değildi. Oyuncuyu isteyen başka pek çok Avrupa kulübü de vardı ve Galatasaray bu transferde ciddi rakipleri olacağını zaten biliyordu. Ancak son anda devreye bir kulüp daha girdi ve işler bir anda çok karışık hale geldi. Bu kulüp Galatasaray’ın ezeli rakibi ebedi dostu Fenerbahçe’den başkası değildi. Son yıllarda yeşil sahalardaki amansız rekabeti transfer arenasına da taşıyan iki kulüp pek çok oyuncunun transferinde karşı karşıya gelmişti. Mauro Icardi de şimdilik son isim gibi duruyor.

Mauro Icardi

Transferde de Ezeli Rekabet Var

Bu sezon transferde önce Konyaspor’un başarılı stoperi Abdülkerim Bardakçı için karşı karşıya gelen iki kulübün rekabetinde kazanan taraf Galatasaray olmuş ve Abdülkerim Bardakçı sarı kırmızı formayı giymişti. Bu transfer sırasında Konyaspor’un takındığı tutum ise iki camia tarafından da takdirle karşılanmıştı. Zira Konyaspor kulübü, iki asırlık çınarın amansız rekabetinden bir çıkar elde etme amacı gütmemiş ve oyuncunun bonservis bedelini kesin olarak belirleyip 3 milyon avro olarak açıklamış, bu parayı veren hger kulübün oyuncusu ile görüşebileceğini ve oyuncunun dilediği kulübü seçebileceğini belirtmişti. Abdülkerim Bardakçı da söylenenlere göre kendisine daha fazla maaş öneren Fenerbahçe‘yi değil Galatasaray’ı seçerek sarı kırmızı kulübe imzayı atmıştı.

Fenerbahçe ise bu transferin rövanşını Brezilyalı skorer oyuncu Joao Pedro ile almıştı sarı kırmızılı ekipten. Brezilyalı yıldız ile uzun süre görüşen Galatasaray, transferdeki pek çok pürüzü halledip olayı imza aşamasına getirmişken devreye sarı lacivertli kulüp girmiş ve oyuncunun menajeriyle görüşmelere başlamıştı. Bu hamle sonrasında hem kulübü hem de oyuncu menajeri taleplerinde artırıma gidince Galatasaray masadan çekilmiş ve Fenerbahçe, Galatasaray için Türkiye’ye gelip imza atması beklenen Brezilyalı süper starı Türkiye’ye getirmiş, dahası oyuncunun transferinin açıklandığı videoda da ezeli rakip Galatasaray’a bir göndermede bulunarak taraftarlarını mest etmişti.

Şimdi ise Mauro Icardi Türkiye’ye gelecek mi sorusu kadar gelecekse de hangi asırlık çınar için gelecek sorusu da soruluyor artık.