Mehmet Özdilek

Mehmet Özdilek Koronavirüs Tedbirlerini Eleştirdi

Posted by

TFF 1. Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, liglerin devamına ilişkin alınan kararı eleştirdi. Kulüpte 11 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından kızının kendi doğum gününde korkarak ağladığını belirtti. Teknik adam, bunu kızına kimsenin yapma hakkı olmadığını söyledi.

60 gündür ailesi ile kendisini İstanbul’da izole ettiğini söyleyen hoca, bu süreci ise zor bir şekilde atlattıklarına vurgu yaptı. Futbolun diğer mesleklere benzemediğini de söyleyen çalıştırıcı, öncelikli olarak sağlığın olması gerektiğini ifade etti. Kendisinin futbol aşığı biri olduğunu fakat sağlığının ise daha önemli olduğunu ekledi.

En Önemlisi Sağlık

Ne paranın ne de başka bir şeyin, sağlıktan daha önemli olmadığının altını çizen teknik adam, kızını doğum gününde ağlatmaya ise kimsenin hakkı olmadığını söyledi. Bu travmanın herkeste olduğunu ve kısa bir süre içerisinde de vakaların artacağını düşündüğünü ifade etti.

Ayrıca bazı takımların test yaptırmadan antrenman yaptığını veya yalnızca bir defa test yaptırdığını da ekleyen Mehmet Özdilek, bu durumdan da rahatsızlığını dile getirdi. Hem Süper Lig’de hem de kendi liglerinde çok birçok takımın test yaptırmadan antrenmanlara başladığının da altını özellikle çizdi. Ayrıca bir testin ardından her şey bitmiş gibi davrandıklarını ekleyen hoca, bunun da ciddi anlamda bir risk oluşturduğuna dikkat çekti.

Güncel Yazılar