Mehmet Özdilek’ten 2-2’lik Antalyaspor Maç Yorumu

Süper Lig’in 10. Haftasında BB Erzurumspor ve FT Antalyaspor karşılaşması yaşandı. Karşılaşma 2-2 beraberlik ile son bulurken BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, maç sonrasında ilk 45 dakikada karşılaşmanın fişini çekebilecek pozisyonları yakaladıklarını belirterek, “Kazanma adına yakındık, ama reel olarak bakıldığı zaman rakibin de kazanabileceği bir müsabaka oldu” şeklinde açıklamalar yaptı.

“Biz zaman zaman burada hatalar yapabiliyoruz”

FT Antalyaspor – BB Erzurumspor karşılaşması 2-2 son bulurken Teknik Direktör Mehmet Özdilek maç sonrasında basın toplantısına katıldı. Karşılaşma içerisinde duran toplarda etkili olduklarını belirtken Özdilek sözlerine, “Maçla ilgili şunu söyleyebilirim.

İki devreli bir oyun. İlk 45 dakikada maçın fişini çekebilirdik. Gol var akabinde 2 tane Novi ile bir tane Ricardo bir Rashad ile çok ciddi pozisyonlarımız var. Son vuruşlarda bu beceriksizliğimiz ve oyunu koparma adına bunu başaramadık. Rakibin ilk devre dengeli oyunu pozisyon üretmeden bitirdiği 45 dakikası.

İkinci yarı başlarken ilk yarıya başladığımız gibi ciddiyetle başlayalım dedik. Bunu da konuştuk devre arasında. 46 ve 50’inci dakikada maçı bitirebilirdik Rashad ve Kaan’la. Rashad pasta tercihi yanlış kullandı ama tabii ki Kaan’ın vurduğu topu çıkarması kalecinin başarısıydı.

Duran toplarda etkili olduğunu biliyoruz, bunun önlemlerini de alıyoruz. Duran toplarda adam paylaşımı çok önemlidir. Biz zaman zaman burada hatalar yapabiliyoruz” şeklinde devam etti.

Beraberlik Golü Takımı Dağıttı

Mehmet Özdilek açıklamalarının devamında, “Gol yiyebilirsiniz 1-1 dana uzun süreç var ama golden sora 10 dakika takım olarak, oyun olarak dağıldık. Gol yiyeceğimizin sinyali verdik. 2-1’den sonra doğal olarak sistem değişikliğine gittik. 3’lüye döndük, önü 2’ledik. Duran toplarla kaybedebilirdik, duran toplarla bir puanı kurtardık.

1 puan çok önemli. Tabii özellikle iç sahadaki oynadığımız 4 maçın 2’sini kaybettik, 2’si berabere bitti. Bugün kazanmak istiyorduk. Kazanma adına yakındık, ama reel olarak bakıldığı zaman rakibin de kazanabileceği bir müsabaka oldu. 2-1’den sonra 3-1 yapıp bitirebilirlerdi.

Biz çok önceden fişi çekebilirdik ama biz de başaramadık. Her iki takımın 1 puan aldığı müsabaka oldu. Çok fazla zaman yok cumartesi müsabaka var, çarşamba yoğun bir trafiğe giriyoruz. Bu ligde her puan çok kıymetli onu söyleyeyim” sözlerini kullandı.