Mehmet Özdilek

Mehmet Özdilek’ten Açıklama Geldi

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte ise spor kulüpleri takım halinde yapılan idmanlara ara vermek zorunda kaldı. Konuya ilişkin ise TFF 1.Lig ekiplerinden olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek açıklama yaptı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerini de durma noktasına getirdi. Türkiye’de de ilk vakanın ardından ülkede tüm maçların seyircisiz oynanmasına yönelik karar vermişti. Sonrasında ise vakaların artışı ve ölümlerin yaşanması sebebiyle tüm ligler Gençlik ve Spor Bakanlığı kararınca askıya alındı.

Futbol İçin Cinayet Gibi Bir Şey

Tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı dönemde, maçların ise ne zaman başlayacağına ilişkin net bir açıklama uzun bir dönem beklenmişti. O haber de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Haziran ayının ikinci haftası olarak belirlendi.

12 Haziran günü başlaması planlanan maçların ise tamamını seyircisiz olarak oynanması fikrine Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek tepki verdi. Kulüpleri kolay bir sürecin beklemediğini söyleyen teknik adam, futbolun seyirciyle, statların dolu olmasıyla güzel olduğunu ifade etti. Seyircisiz oynama fikrinin ise futbol adına bir cinayet olduğuna vurgu yaptı.

Birçok oyuncunun transferi olduğunu ve sözleşmesinin de bittiğini belirten hoca, 6 haftanın tekrar oynanması gerektiğine de dikkat çekti.

2 comments

Comments are closed.