Mehmet Özdilek’ten Trabzonspor Mağlubiyet Değerlendirmesi

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, geçtiğimiz günlerde oynanan ve Erzurumspor’un mağlubiyet ile ayrıldığı Trabzonspor maçını değerlendirdi. Mehmet Özdilek böyle iyi bir performans göstermelerine rağmen kaybetmelerinin üzüntü verici olduğunu belirtti ve sözlerine,

“Buraya gelirken amacımız kazanmak, kazanamıyorsak kaybetmemekti. Maça da çok ofansif kadro ile çıktık. Milli maç arasını fiziksel ve taktiksel olarak iyi geçirdiğimizi düşünüyorduk. Taktiksel anlayışta da bu maç öncesi değişime gitmiş, bunun çalışmasını yapmıştık.” Ekledi.

“Her iki takımda kazanma odaklıydı”

Karşılaşmada her iki tarafında kazanma odaklı sahaya çıktığını belirten Özdilek, “İlk 15-20 dakika dengeli giden bir oyun vardı. Hiç beklemediğimiz anda bir gol yedik. Çok da kötü bir gol yedik. Ondan sonra 70-75 dakika topa hâkim olan, sahada ne yaptığını bilen, yan orta, şutu deneyen, pozisyon üreten bir Erzurumspor vardı. Oyun anlamında her şeyi yaptık, yapmadığımız topu içeri atmaktı.

Bunu yapamadık. Oyuncuları tebrik ediyorum. Camiaya, kendilerine yakışan oyun anlayışı ortaya koydular. Karşılığı puan veya galibiyet olmalıydı. Bunu hak ettiklerini düşünüyorum. Futbol ne kadar iyi oynarsanız sonuca yansıtmanız gereken bir oyun. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama oyun gelecek adına umut verici” diye konuştu.

“Bu sene VAR’dan dönen 4 veya 5. golümüz”

Özdilek, VAR (Video Yardımcı Hakem Uygulaması) kararı ile iptal edilen gollerden dolayı bu sene VAR’dan dönen 4 veya 5. gölümüz diyerek isyan etti. Özdilek, “Hakemlerle ilgili gel gitlerimiz oluyor. Hepsi de genç. Erkan hoca da genç hakem. Oyun içerisinde büyük takıma karşı oynuyoruz.

Kazanma odaklı takımlara karşı oynuyoruz. Bu sene VAR’dan dönen 4 veya 5. golümüz. Bugünkü gol verilir mi verilmez mi kararını ben veremem. Oyuncum gol atma adına ayağını uzatıyor. Birbirine teması var. Topa rakip dokunduktan sonra hamlesi var. Saygı duyuyorum.

TRABZONSPOR, SAHASINDA BB ERZURUMSPOR’U KONUK ETTI. FOTO: FATIH TURAN/DHA

Yapacak bir şey yok ama bunlar hep bize karşı yapılıyor. Bu bizi üzüyor. Hep bunlarla karşılaştığımız için zaman zaman canımız yanıyor. Kazansak da kaybetsek de savaşarak yapmaya çalışıyoruz. Bugün zaman zaman hızımızı hem Trabzonsporlu oyuncular hem de hakem kesti” ifadelerini kullandı.