Muzaffer Bilazer Tebrikleri Kabul Etti

Sezonun ikinci yarısında aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle kendisini bir anda Play-Off sınırının son noktasında bulan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ikinci yarıda 2’inci kez teknik direktör değişikliğine gitmişti. Oldukça dikkat çeken bir karar alarak takımı sportif direktör Muzaffer Bilazer’e emanet eden Erzurum temsilcisi geriye kalan maçlarda bilançoyu toparlamayı hedefliyor. Bununla birlikte uzun bir aradan sonra tekrar yeşil sahaya inen Bilazer’e de birçok farklı gruptan tebrik mesajları ve ziyaretleri yağıyor.

Tam Destek

Bu sezon TFF 1.Lig’in ilk yarısında şampiyonluk yarışının içinde kalmasına rağmen ikinci yarıda çok kötü bir performans sergileyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, artık bir kez daha başarısız sonuç almaya tahammülü kalmayan bir takım haline geldi.

Sezona başlanan Erkan Sözeri ile yollarını ayırdıktan sonra tartışmalı bir kararla Yücel İldiz’i göreve getiren Erzurum temsilcisi, tecrübeli teknik adamla da sadece 6 maç çalışabildi ve bir kez daha değişiklik kararı aldı.

Ancak ligin boyunun bu kadar kısaldığı bir dönemde takımı hiç tanımayan bir teknik direktöre emanet etmek riskli olduğu için Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yine riskli bir karara imza attığını dile getirmekte fayda var. Sportif Direktörü Muzaffer Bilazer’i teknik direktörlük görevine getiren takım bundan sonra Bilazer ile birlikte başarıya ulaşmayı hedefleyecek.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına oldukça önemli bir figür olan Muzaffer Bilazer, topbaşı yaptıktan sonra birçok farklı gruptan tebrik ziyaretleri almaya başladı. Memleketi Trabzon’dan gelen bir grup hocanın yeni görevinin hayırlı olmasını dilerken, Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarından bir grup da hocaya başarı dileklerini sundu.

Bu bağlamda görünene bakıldığında tam destekle göreve başlayan Muzaffer Bilazer, yeni görevinde ilk maçına Samsunspor gibi zorlu bir rakip karşısında çıkacak.

Hazırlıklara Devam

TFF 1.Lig’in 29’uncu haftası federasyonun kararı nedeniyle 1 hafta ertelendikten sonra artık takımlar adına işler çok daha zor. Henüz tam bir açıklama gelmiş değil ancak kuvvetle muhtemel geriye kalan takvim daha da sıkıştırılacak ve bu da üst sıralardaki takımlar adına daha zor bir tablonun oluşmasına neden olacak.

Bununla birlikte Büyükşehir Belediye Erzurumspor son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle Play-Off’un sınır sıralaması olan 6’ıncı sıraya kadar geriledi ve buradan düşmemek adına toparlanması gerek.

Samsunspor karşısında oynanacak maç da aslında tam olarak durumu netleştirecek maçlardan birisi. Zira Kırmızı Beyazlı takım Erzurum temsilcisinin bir sıra gerisinde yer alıyor ve iki takım arasında 5 puanlık bir fark bulunuyor.

Bu durum da Büyükşehir Belediye Erzurumspor üzerinden okunduğunda, Erzurum temsilcisinin galibiyetinin takım adına bir rahatlama yaratacağı kesin. Ancak olası bir mağlubiyet Samsunspor’u da yarışın içine dahil etmek anlamına gelir ki bu Büyükşehir Belediye Erzurumspor camiasının asla istemeyeceği bir durum.

Bu bağlamda kritik olan maçın hazırlıklarına yeni teknik direktörüyle devam eden Erzurum temsilcisi, hayati önemde bir maça çıkacak.