Muzaffer Bilazer’in Erzurumspor’a Geliş Süreci

Büyükşehir Belediye Erzurumspor bu sezon, Süper Lig’e geri dönebilmek adına mücadele verdi ancak hedeflediklerine ulaşamadı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da taraftarlar TFF 1.Lig’in tek devre oynanmış olmasını daha çok tercih ederlerdi.

Erzurum temsilcisi ligin ikinci yarısında oynadığı maçlarda ritmini bir türlü bulamadı ve bu durum bir kez daha teknik direktör değişikliğine gidilmesine neden oldu. Erkan Sözeri yerine getirilen Yücel İldiz ile de istediğini gerçekleştiremeyen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da tecrübeli teknik adamla yollar ayrıldı ve Muzaffer Bilazer göreve getirildi.

Yol Üstü

Bu sezon TFF 1.Lig’de iki farklı devre oynamaya devam eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ilk yarısında oldukça iyi performans gösterdiği ligin ikinci yarısında tam olarak bir kaos yaşıyor. Sezona başladığı teknik direktörü Erkan Sözeri ile yollarını ayırdıktan sonra oldukça tecrübeli bir teknik adam olan Yücel İldiz ile el sıkışan Büyükşehir Belediye Erzurumspor yönetimi, tecrübeli hocanın yönetiminden de pek memnun kalmadı.

Erzurum temsilcisinin başında çıktığı ilk maçta Manisa FK karşısında galibiyet alarak yeni macerasına iyi bir giriş yapan Yücel İldiz, bu girişi devam ettiremedi ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor üst üste 5 maç puan kaybetti. Oynadığı son maçta kümede kalma mücadelesi veren Altınordu’ya 1-0 mağlup olan Erzurum temsilcisinde yönetim bu maçtan sonra aldığı kararla birlikte Yücel İldiz’in de Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a faydalı olamayacağına kanaat getirdi ve tecrübeli teknik adamla yollar ayrıldı. Yücel İldiz yerine getirilen kişi ise takımın sportif direktörlüğünü yapan Muzaffer Bilazer oldu.

Rol Değişimi

2019/2020 sezonunda 4 maçlık bir Büyükşehir Belediye Erzurumspor deneyimi daha olan Muzaffer Bilazer, sonrasında ilk olarak yardımcı çalıştırıcılık yaptığı Erzurum temsilcisinde bir süre de sportif direktörlük yapmıştı. 2020/2021 sezonunun son günlerinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da sportif direktörlük görevine getirilen Muzaffer Bilazer, Yücel İldiz’in görevden ayrılmasından sonra teknik direktör olarak sahaya inecek isim oldu.

Bununla birlikte Bilazer’in bu tercihi yapmış olması aslında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un ne kadar kaotik bir atmosferin içerisinde yer aldığını bizlere gösterdi. Ligin ikinci yarısına kötü bir giriş yaptıktan sonra Erkan Sözeri ile yollarını ayıran Mavi Beyazlı ekipte teknik direktör arayış süreci oldukça sancılı geçmişti. Milli Takım arasına denk gelen dönemde takımın neden bir teknik direktörle anlaşamadığı sorgulanmış ve o dönem Sportif Direktör olarak görev yapan Muzaffer Bilazer, acele etmek istemediklerini belirtmişti.

Kendisine teknik direktörlük görevi teklif edilip edilmediği sorulan Bilazer, böyle bir gündemin olmadığını ve kendisinin sportif direktör olarak göreve devam edeceğini dile getirmişti ancak işler pek de öyle olmadı. Yücel İldiz ile el sıkışılan dönemin en çok tartışılan isimlerinden biri olan Muzaffer Bilazer, Fenerbahçe’deki Emre Belözoğlu yönetimi etkisi gibi bir etki uyandırmayı ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u en iyi noktalara ve hatta Süper Lig’e yükseltmeyi hedeflediyse de hayallerini gelecek sezona ertelemekten de kurtulamadı.