Nicolo Zaniolo Galatasaray’da

Ülkemiz yıkıcı deprem felaketinin acılarını sarmaya çalışsa da bir yandan da hayat ve futbol devam ediyor, belki de devam etmek zorunda hatta, çünkü bir şekilde normale dönülmesi gerekiyor, ve bunun bir yolu da futbol. Şu an transfer gündemini en çok meşgul eden olan ligden çekilen takımların oyuncularının kime gideceği olsa da bu süreçte ülkemize büyük bir yıldız transferi de gerçekleşti ve Galatasaray takımı Nicolo Zaniolo ismini kadrosuna katmayı başardı. 23. yaşındaki oyuncu için sarı kırmızı kulüp 15 milyon avro bonservis bedeli ödeyecek.

Nicolo Zaniolo

Nicolo Zaniolo Depremzedeleri Unutmadı

Aslında Nicolo Zaniolo oldukça önemli bir isim ve henüz sadece 23 yaşında. Ona geleceğin en büyük yıldızlarından biri gözüyle bakılıyordu ancak genç futbolcu üst üste iki defa çok ciddi sakatlıklar yaşayarak futboldan uzak kaldı. Yine de genç yaşının etkisiyle bu sakatlıklardan dönmeyi başardı ama dürüst olmak gerekirse ne düzeyde olduğu net olarak bilinmiyor ve bu pencereden bakıldığında sarı kırmızı ekip bu transferle ciddi bir risk almış gibi duruyor. Diğer yandan ise Nicolo Zaniolo o kadar büyük bir potansiyel ki bu riski aldığı için kimse Galatasaray’ı suçlayamaz.

Galatasaray, transferi -ülkemizin yaşadığı deprem felaketi nedeniyle- normalde olabilecek olandan çok daha mütevazı bir video ile duyurdu. Galatasaray taraftarı da keza aynı şekilde normalin çok altında bir heyecan ile yeni transferine merhaba dedi. Nicolo Zaniolo da ülkemizin yaşadığı büyük afete duyarsız kalmadı ve tüm Türk halkına geçmiş olsun mesajını iletti. Galatasaray’ın sezon başında yaptığı flaş transferlerde başrolde olan yöneticisi NEF’in sahibi Erden Timur da bu transferde ana aktör değildi çünkü Erden Bey, deprem bölgesinde yardım çalışmalarını organize etmekle meşguldü.

Zor Olsa da Normalleşmek Zorundayız

Ülkemiz 6 Şubat Pazartesi günü çok ama çok ağır bir doğal afet yaşadı. Sabaha karşı merkez üssü Gaziantep olan 7.7 büyüklüğünde bir deprem oldu ülkemizde. Bu depremin kötü sonuçları ile yüzleşmeye hazırlanıyorduk ki aynı bölgede bu kez Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Bırakın Türkiye’yi, dünyada bile eşine az rastlanır bir olaydı aynı bölgede böylesine büyük iki depremin ardı ardına olması.

Depremin hemen ardından bölgeye ülkenin hatta dünyanın her yerinden yardım yağdı. Özellikle üç büyük kulübümüz, milyonlarca taraftarının da gücünü arkasına alarak, kısa süre içerisinde bölgeye 200 tırdan fazla yardım tırı yolladı. Ama elbette iki deprem de ve sonucundaki kayıplar da çok ama çok büyük oldu. Yine de hayat devam ediyor, çünkü etmek zorunda, çünkü geride kalanlara, depremden sağ kurtulanlara bu ülke, bu ülke insanı yeni bir hayat verebilmek zorunda. Bunun için zor da olsa tekrar deprem öncesine, normale dönebilmek gerekiyor ve bazıları kabul etmeyecek olsa da futbol da bu dönüşün bir parçası.