Novikovas Erzurumspor’a Müteşekkir

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e yükseldikten sonra ligde kalıcı olabilmek adına transferler yapan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Legia Varşova’dan Arvydas Novikovas’ı da kadrosuna katmıştı. 250 bin Euro bonservis bedeli ödediği Litvanyalı oyuncudan çok iyi bir verim alan Erzurum temsilcisi küme düşse de başarılı oyuncu takımda kalmaya devam etti. 2018 yılında Litvanya’nın en iyi oyuncusu seçilen 31 yaşındaki Novikovas, 2021 yılında da aynı başarıyı gösterdi ve Erzurumspor’a teşekkür etti.

Litvanya’nın Gururu

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un en etkili silahlarından birisi olan Arvydas Novikovas, geçtiğimiz günlerde aldığı ödülle hem kendisini hem de Erzurum temsilcisini gururlandırdı.

2018 yılında ülkesi Litvanya’nın en iyi oyuncusu olarak seçilen başarılı sol kanat oyuncusu, 3 sene sonra aynı başarıyı gösterdi ve 2021 senesi adına da Litvanya’nın en iyi oyuncusu seçildi.

Geçen sezon Polonya temsilcisi Legia Varşova’dan 250 bin Euro bonservis bedeliyle transfer edilen tecrübeli oyuncu, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Süper Lig’de kalabilmesi adına üstün bir çaba göstermiş ancak bu çaba yeterli olmamıştı.

Mavi Beyazlı formayla toplam 52 maça çıkan Novikovas, bu maçlarda 10 gol ve 7 asist üretirken, birçok maçta takım arkadaşlarının en çok güvendiği isim oldu. Ceza sahası içine yaptığı koşular, tekniği ve ayağını iyi kullanmasıyla öne çıkan Litvanyalı, bu sayede birçok gole de katkı sağladı.

Bu sezon TFF 1.Lig’de 20 maçta 6 gol ve 2 asist üreten Arvydas Novikovas, 2021 senesinde gösterdiği performansla ülkesinin en iyi oyuncusu seçilirken, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a da teşekkür etmeyi unutmadı.

Kariyerinde böyle bir başarıyı hele ki birden çok kez yaşayabileceğini hiç tahmin etmediğini dile getiren tecrübeli sol kanat, kendisine ödül adına oy veren herkese teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarına ve yöneticilerine ayrı bir parantez açan Novi, takımdan yapılan resmi açıklamayla da tebrik edildi.

İstikrarlı Oyuncu

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Litvanyalı sol kanat oyuncusuna borçlu olduğu birçok şey var. En önemlisi hele ki şu an TFF 1.Lig’de yer alan takımda diğer oyuncuların Novikovas’ı bir öğretmen olarak görmeleri gerekiyor.

Hoca kim olursa olsun, hangi seviyede oynanıyor olursa olsun her maça aynı amaçla çıkan ve istikrarını hiç kaybetmeyen başarılı oyuncu, bu ödülün her zaman en büyük adaylarından birisi. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a duyduğu aidiyet, takım küme düşmesine rağmen yine de en üst seviyede performansı gibi pek çok özelliği Aryvdas’ı özel kılıyor.

Pek tabii Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un başarılı oyuncuya sunduğu ortam ve özellikle aldığı bu ödüldeki katkısı da yadsınamaz. Bu sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyuncu zaten çok sevdiği kulübüyle sözleşme için masaya oturduğunda 2021 yılının en iyi Litvanyalı oyuncusu olma unvanı her zaman kafasının bir köşesinde yer alacaktır.