Novikovas Erzurumspor’da Fark Yaratmıştı

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e yükseldikten sonra ligde kalıcı olabilmek adına transferler yapan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Legia Varşova’dan Arvydas Novikovas’ı da kadrosuna katmıştı. 250 bin Euro bonservis bedeli ödediği Litvanyalı oyuncudan çok iyi bir verim alan Erzurum temsilcisi küme düşse de başarılı oyuncu takımda kalmaya devam etti. 2018 yılında Litvanya’nın en iyi oyuncusu seçilen 31 yaşındaki Novikovas, 2021 yılında da aynı başarıyı gösterdi ve Erzurumspor’a teşekkür etti.

Litvanya’nın Gururu

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un en etkili silahlarından birisi olan Arvydas Novikovas, geçtiğimiz günlerde aldığı ödülle hem kendisini hem de Erzurum temsilcisini gururlandırmıştı.

2018 yılında ülkesi Litvanya’nın en iyi oyuncusu olarak seçilen başarılı sol kanat oyuncusu, 3 sene sonra aynı başarıyı gösterdi ve 2021 senesi adına da Litvanya’nın en iyi oyuncusu seçilmişti.

Geçen sezon Polonya temsilcisi Legia Varşova’dan 250 bin Euro bonservis bedeliyle transfer edilen tecrübeli oyuncu, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Süper Lig’de kalabilmesi adına üstün bir çaba göstermiş ancak bu çaba yeterli olmamıştı.

Mavi Beyazlı formayla toplam 63 maça çıkan Novikovas, bu maçlarda 13 gol ve 9 asist üretirken, birçok maçta takım arkadaşlarının en çok güvendiği isim oldu. Ceza sahası içine yaptığı koşular, tekniği ve ayağını iyi kullanmasıyla öne çıkan Litvanyalı, bu sayede birçok gole de katkı sağladı.

Bu sezon TFF 1.Lig’de 29 maçta 8 gol ve 4 asist üreten Arvydas Novikovas, 2021 senesinde gösterdiği performansla ülkesinin en iyi oyuncusu seçilirken, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a da teşekkür etmeyi unutmadı.

Kariyerinde böyle bir başarıyı hele ki birden çok kez yaşayabileceğini hiç tahmin etmediğini dile getiren tecrübeli sol kanat, kendisine ödül adına oy veren herkese teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Erzurumspor taraftarlarına ve yöneticilerine ayrı bir parantez açan Novi, takımdan yapılan resmi açıklamayla da tebrik edildi.

İstikrarlı Oyuncu

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Litvanyalı sol kanat oyuncusuna borçlu olduğu birçok şey var. En önemlisi hele ki şu an TFF 1.Lig’de yer alan takımda diğer oyuncuların Novikovas’ı bir öğretmen olarak görmeleri gerekiyor.

Hoca kim olursa olsun, hangi seviyede oynanıyor olursa olsun her maça aynı amaçla çıkan ve istikrarını hiç kaybetmeyen başarılı oyuncu, bu ödülün her zaman en büyük adaylarından birisi. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a duyduğu aidiyet, takım küme düşmesine rağmen yine de en üst seviyede performansı gibi pek çok özelliği Aryvdas’ı özel kılıyor.

Yeri Doldurulamayacak

31 yaşındaki kanat oyuncusu, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Süper Lig takımları karşısında tıkanan hücum akınlarını attığı paslar, ceza sahası içine yaptığı koşular ve çizgiye yaklaşarak takım boyunu uzatmasıyla birlikte açan ve çilingir niteliğinde bir performans gösteren bir oyuncu olarak oldukça dikkat çekti. Bu özellikleri ve oyun tarzı sayesinde Süper Lig’den birçok kulüp tarafından teklif alan Litvanyalı, buna rağmen TFF 1.Lig’e geri düşen takımında yola devam etme kararı almıştı.

Oyuncunun Samsunspor‘a gitmesinden sonra yerinin doldurulması pek de kolay olmayacak.