Nuri Şahin Mehmet Demirkol’a Konuk Oldu

Antalyaspor’un genç teknik direktörü Nuri Şahin, Socrates Dergi’nin Youtube kanalında yayımlanan Mehmet Demirkol’un programına konuk oldu. Çok keyifli bir sohbetin gerçekleştiği programda Nuri Şahin Türk spor kamuoyunca pek de alışık olmadığımız, Türk teknik adamlardan pek de duyamayacağımız türden açıklamalar yaptı.

”Antalyaspor’da Çok Mutluyum”

Bir dönem dünyanın en büyük takımlarından transfer teklifleri alan ve dünya devi Real Madrid formasını giyen Nuri Şahin, kariyerini Antalyaspor’da sonlandırmasının bazıları için garip olduğunu anladığını ama kendisinin Antalyaspor’da çok mutlu olduğunu ve bu sebeple hocalık kariyerine de burada başladığını belirtti. Hocalık konusunda herkesten çok büyük destek aldığını belirten Nuri Şahin, dünyaca ünlü teknik adamlar Jose Mourinho, Jürgen Klopp, Fatih Terim, T. Tuchel gibi isimlerin kendisi ile sürekli konuştuğunu ve kendisine her türlü desteği verdiklerini söyledi.

Borussia Dortmund döneminde üst üste 4 penaltı kaçırdığı dönemi anlattığı bölüm programın en komik kısmı olurken Nuri Şahin kaçırdığı son penaltıyı, eşinin doğum gününde kaçırdığını ve o günden sonra da bir daha penaltı kullanmaya tövbe ettiğini söyledi.

Antalyaspor ile ligde kötü bir dönem geçiren ve 6 maçtır galip gelemeyen Nuri Şahin, buna rağmen takımına güvendiğini, bazen böyle dönemlerin olabileceğini ama tüm camianın kendisine çok güvendiğini ve bu sayede istediği her şeyi yapabildiğini, uyku koçu olayının basında bazılarınca ironi yapılan bir konu olsa da buna devam edeceklerini belirtti. Mehmet Demirkol’un ülkemizde eğitime önem verilmediğini söylemesi üzerine Nuri Şahin, veren de olduğunu belirtti.

Nuri Şahin

Nuri Şahin Herkesin Takdirini Kazandı

Programda Podolski ile yaşadığı olay hakkında da konuştu başarılı oyuncu ve genç teknik adam. Podolski ile Antalyaspor’da takım arkadaşı olduğunu belirten N. Şahin, buna rağmen aralarının iyi olmadığını belirtti. Podolski ile komşu olduklarını, eşlerinin çok iyi anlaştığını, çocuklarının birbirlerinin evine gelip gittiğini belirten Nuri Şahin buna rağmen kendisi ile Podoslki’nin karşılaştıklarında selamlaştıklarını ama arkadaş olmadıklarını belirtti. Yine de Podolski’nin iyi bir insan olduğunu, iyi bir aile babasını olduğunu belirten Nuri, ona sorsanız o da benimle arkadaş olmadığını söyleri bunu söyleyebilecek kadar dürüst birisidir diyerek aralarında belli kırgınlıklar olan Podolski hakkında yine kötü konuşmadı ve ona hakkını teslim etti. Bu tavrıyla izleyenlerden büyük övgü aldı Nuri.

Bir maç sırasında kendisine tahrik edici sözler söyleyen Podolski’ye karşılık cevabını attığı golle veren Nuri Şahin, o sırada oyundan çıkan Podolski’nin önünden kayarak geçmiş ve bu hareket o dönem haberlere bile konu olmuştu. O gün neler yaşandığı, Podolski’nin kendisine neler söylediğini açıklamayan Nuri Şahin ”O iyi bir insan o sebeple tekrar bunları gündeme getirmeye gerek yok.” diye konuştu. Bu tavrıyla da ayrıca alkış aldı Nuri Şahin. Bu arada bu programdan sonra Antalyaspor oynadığı ilk lig maçında İstanbulspor’u 2 1 ile geçti.