Erzurumdaspor

Okullar Arası Kayakla Atlama Yarışları

Posted by

Erzurum’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan “Okullar arası Kayakla Atlama Yarışları”nda başarı kaydetmek isteyen öğrenciler yarıştılar.  

Konuya ilişkin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye’nin tek kayakla atlama kuleleri olan Palandöken ilçesinde Kiremitliktepe yerleşkesinde gerçekleştirilmiş olan müsabakalarda, öğrenciler kendi okuluna madalya kazandırabilmek adına kıran kırana mücadele ettiklerini ve 30 ve 40’lık kulelerden atlamış olduklarını söyledi.

Müsabakada, küçükler, yıldızlar, gençler B ve A kategorilerinde toplamda 20 sporcu yarıştı ve Kayak İl Temsilcisi Taner Döşkaya ve Kayakla Atlama Milli Takım Antrenörü Bilal Albayrak gözetiminde yapıldı.

Alınan Dereceler

Yarışmada küçükler kategorisinde Kayak Yolu Ortaokulu’ndan Yusuf Serin 1’incilik kazanırken, küçük kızlarda ise aynı okuldan Razvanur Ekmekçi 1’incilik başarısı gösterdi. Öte yandan yıldız erkeklerde 19 Mayıs Ortaokulu’ndan Aydın Eren Şimşek ve yıldız kızlarda Kayak Yolu Ortaokulu’ndan Aslıhan Güven birincilik elde etmiş oldu.

Lise genç erkekler B kategorisinde ise Özel Final Anadolu Lisesi’nden Ahmet Mithat Polat altın madalya kazanırken, Dedeman Turizm Meslekli ve Teknik Anadolu Lisesi’nden de Taha Güleç gümüş madalyanın sahibi oldu.

Lise genç kızlar B kategorisinde de Yakutiye Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Ceren Güngör şampiyon olurken, Lise genç erkekler A kategorisinde de Erzurum Spor Lisesi’nden Taha Emin Delikaya 1’inci, Gökhan Taşdemir de 2’inci oldu.