Rüştü Reçber

Rüştü Reçber Hastalık Süreci Günlerini İtalyan Basınına Anlattı

Posted by

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, spor dünyasında da pek çok ismi olumsuz etkiledi. Bu isimlerden biri de kale bekçisi Rüştü Reçber oldu. Hastalığını atlatan ve son test sonucu da negatif çıkan sporcu, yaşadıklarını ise İtalyan basınına anlattı.

Yeni tip koronavirüs salgınından etkilenen çok sayıda sporcudan biri de Rüştü Reçber olmuştu. Hastalığını ağır geçiren milli kaleci, yaşadıklarını ise İtalyan basınına anlattı.

Ağır bir tedavi ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Reçber, zayıfladığını söyledi. İyileşme yolunda olduğunu da vurgulayan sporcu, yaklaşık olarak 15 gün evde karantinada kalması gerektiğini de vurguladı. İlk günlerde ise yalnızca hafif bir boğaz ağrısı şikayeti olduğunu söyleyerek, ikinci güne ateşi çıktığını ekledi.

Virüsün Şakası Yok

Ateşinin ise 37.5 dereceyi geçmediğini söyleyen Rüştü Reçber, durumu hemen aile doktoru ile konuştuğunu ve ağrı kesici ile ateş düşürücü almaya başladığını söyledi.

Öte yandan süreç içerisinde iştah, koku ve tat alma duyularını da kaybettiğini ve öksürük şikayetinin de olduğunu belirterek, ilk başta virüsü ciddiye almadığını da ifade etti. Bunun sebebinin ise semptomları basit bir grip olarak görmesi şeklinde açıkladı fakat durumun böyle olmadığını da ekledi.

Virüsün ciddi olduğunu ve şakasının olmadığını da söyleyen sporcu, herkese evde kalmaları gerektiğini ve yakın temaslardan kaçınılması gerektiğini de tavsiye etti.

2 comments

  1. Çok geçmiş olsun hocam. Valla çok korkuyorum ben bu korona belasından. Umarım yakın zamanda içinde bu beladan kurtuluruz.

Comments are closed.