Sacha Boey İçin İtalyan Kulüpleri Devrede

Galatasaray’ın Fransız sağ beki Sacha Boey için İtalya Seria A’nın önemli kulüplerinden Juventus ve Napoli’nin ısrarı devam ediyor. Her ne kadar Avrupa’da transfer penceresi kapanmış olsa da oyuncunun Uefa Şampiyonlar Ligi performansını izleyecek olan iki kulübün duruma göre devre arasında oyuncuyu Galatasaray’dan alabilmek için birbirleri ile yarışabilecekleri iddia edilmekte.

Sacha Boey Geçen Sezonun Yıldızlarındandı

Sacha Boey’un Galatasaray kariyeri oldukça ilginç bir sürece sahip aslında. Fatih Terim döneminde genç yetenek ve geleceğe yatırım olarak transfer edilen oyuncu çok cüzi rakamlara gelmişti Galatasaray’a. İlk maçlarında atletik özellikleri ile öne çıkan oyuncunun tecrübe eksikliği ise göze fazlasıyla batıyordu. Hiçbir Galatasaray taraftarının da genç oyuncudan kısa sürede böylesine bir gelişim beklentisi yoktu aslında gerçekçi olmak gerekirse.

Galatasaray ile genç Fransız’ın yolları ayrılma noktasına da gelmişti aslında. Sarı kırmızılı takım 2022 – 2023 futbol sezonu başında Okan Buruk’u getirmişti takımın başına. Okan Hoca da Sacha Boey’u hazırlık kampına götürmemişti. Bu Okan Hoca‘nın tercihi miydi yoksa oyuncu mu kampa gitmek istemedi soruları o günlerde çok tartışılan sorulardı ama sonuç olarak sarı kırmızılı takım ile hazırlık kampı yapmayan genç Fransız sağ bekin takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu aslında.

Lig başladığında Galatasaray takımında sakatlık ve cezalar sebebi ile bir anda sağ bek oyuncusu kalmadı ve Okan Buruk ya altyapıdan bir oyuncuyu ya da hazırlık kampına katılmayan Sacha Boey’u sahaya sürecekti. Tecrübeli teknik adam tercihini genç Fransız’dan yana kullandı. O maçta harika bir oyun ortaya koydu Fransız sağ bek ve o maçta aldığı formayı da sezon boyunca bir daha kimse alamadı kendisinden.

2022 -2023 futbol sezonu boyunca sadece Galatasaray‘ın değil tüm sezonun en iyi oyuncularından biri oldu Sacha Boey. Sezon boyunca 31 lig maçına çıkan oyuncu bu maçlarda 1 gol atıp 4 de asist yaptı. Geçen sezon sadece ligde mücadele ettiğinden Sachsa Boey’un Uefa Şampiyonlar Ligi tecrübesi bulunmuyor. Bu transfer döneminde pek çok takımın ilgilendiği oyuncuyu sarı kırmızılı takım da bırakmak istememiş ve sonuç olarak Avrupa transfer piyasası kapandığı için de Sacha Boey bu yılda da Galatasaray’da kalmış ve bu gelişme sarı kırmızılı taraftarlarca da memnuniyetle karşılanmıştı.

Sacha Boey

Juventus’un Yakın İlgisi Var

Bu transfer döneminde bazı İngiliz kulüplerin Sacha Boey için transfer teklifleri olmuştu aslında ama sarı kırmızılı takım bu teklifleri geri çevirdi. Genel olarak İngiliz takımlarının ilgisi konuşulsa da İtalya’dan da genç Fransız sağ beki isteyen takımlar vardı ki bunların da başında Juventus geliyor. Siyah beyazlı takım resmi bir teklifle gelmedi Galatasaray’a ancak oyuncuyu izlettiği ve Uefa Şampiyonlar Ligi performansına göre devre arasında Galatasaray’a a resmi teklif yapılacağı haberleri geliyor İtalya’dan. Napoli de Sacha Boey ile ilgilenen bir başka takım İtalya’da.