Sacha Boey İçin Teklif Yağıyor

Galatasaray’ın 2022 – 2023 sezonunu şampiyon tamamlamasında önemli bir rolü olan genç sağ bek Sacha Boey, devleri peşine takmış durumda. Bu seneki müthiş performansı ile Fransa milli takımı havuzuna da dahil olan ve Fransa 21 yaş altı takımına davet edilen genç sağ bek için adeta kulübe teklif yağıyor. Galatasaray ise başarılı sağ beki 20 milyon avronun altına bir teklife bırakmayı pek düşünmüyor.

sacha boey

Fransa’dan 1 Milyon Avroya Geldi

Fransız sağ bek Sacha Boey bir scout transferiydi. Fatih Terim döneminde döneminde Fransa’dan 1 milyon avro civarında bir bonservisle kadroya katılan genç oyuncu ilk 11’in bir parçası değil geleceğe yatırım olarak görülüyordu. Atletik özellikle ile öne çıkan genç sağ bekin tecrübe eksikliği de göze çarpıyordu. Fatih Terim zamanında forma bulduğu dönemlerde inişli çıkışlı bir grafik çizen Sacha Boey, kötü geçen sezonun sonunda gözden düştü ve 2022 – 2023 futbol sezonu başında da oyuncunun takımdan ayrılması gündeme geldi. İddialara göre Galatasaray’da oynamak istemiyordu genç sağ bek ve Okan Buruk da takımı başına geçtikten sonra gidilen ilk hazırlık kampına Fransız oyuncuyu dahil etmemişti.

Sacha Boey’un sezon başında takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu fakat sezon başında Galatasaray’ın sağ bek konusunda yaşadığı sorunların ardından Sach Boey’a formayı verdi ya da vermek zorunda kaldı Okan Buruk. Hazırlık kampı görmeyen, dolayısı ile de antrenman eksikliği olabileceği düşünülen Fransız sağ bek performansı ile parmak ısırttı ve o maçtan sonra da bir daha formayı bırakmadı. Neredeyse her maç performansını daha da artıran Boey, güçlü fiziği, atletik özellikleri, sürekli bindirmesi ama buna karşılık her pozisyonda geriye de dönmesi ile birlikte 2022 – 2023 futbol sezonunda hem savunması hem de hücumu ile açık ara ligin en iyi sağ beki olmayı başardı. Tabii bu performans sonrasında değerini de katladı genç oyuncu. Bugün oyuncunun piyasa değerinin 15 milyon avro civarında olduğu tahmin ediliyor.

Sacha Boey Gitmek İstiyor

Sezon Galatasaray ile şampiyon tamamlayarak kariyerindeki ilk şampiyonluğunu yaşayan genç oyuncu sonrasında Fransa genç takımına da davet edildi. Sacha Boey’a özellikle de İngiltere Premier Lig‘den ciddi teklifler olduğu söyleniyor. Genç oyuncunun basına yansıyan açıklamalarına göre oyuncu Galatasaray’ı çok sevdiğini, Galatasaraylı olduğunu ama kariyerinin de sınırlı olduğunu o sebeple Galatasaray yönetiminden anlayış beklediğini belirtiyor. Galatasaray yönetimi ise oyuncu satmaya karşı değil ancak Galatasaray oyuncu için 25 milyon avro civarında bir teklif istiyor. Bu sezon sarı kırmızılı takımda en öne çıkan isim Sacha Boey oldu diyebiliriz ve sarı kırmızılı yönetim Nelsson, Torreira gibi diğer oyunculara da gelecek teklifleri düşünerek Boey için çıtayı yüksek tutmak istiyor. Görünen o ki genç Fransız seneye ülkemizde olmayacak.