Şampiyonlar Ligi 2. Gecenin Sonuçları

Uefa Şampiyonlar Ligi 4. haftası da dün gece oynanan maçlarla geride kaldı. Sonuçların ardından pek çok grupta kalan 2 maç öncesinde her şey belirgin hale gelmişken bazı gruplar ise adeta başa sardı.

Gecenin Maçları ve Sonuçları

Napoli – Ajax: Hem İtalya’nın hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nin flaş takımı Napoli Ajax’a da acımadı ve maçı 4 2 kazandı.

A. Madrid – Club Brugge: Bu sezon Avrupa’nın en flaş takımı olan Club Burgge buradan da istediğini aldı ve 4 maç sonunda 10 puanla tarihinde ilk defa Uefa Şampiyonlar Ligi’nde üst tura yükseldi. A. Madrid ise galip gelemeyerek fırsatı tepti ve kendisi adına işleri zora soktu. Maç 0 0 tamamlandı.

Leverkusen – Porto: Club Brugge’un sürklase ederek işleri karıştırdığı grupta Porto bu maçı 3 0 gibi net bir skorla alarak A. Madrid karşısında ciddi bir avantaj elde etti grup 2.liği konusunda.

Rangers – Liverpool: Bu sene bir türlü form yakalayamayan ve hem ligde hem de Avrupa’da hayal kırıklığı yaratan Liverpool tam anlamıyla İskoç temsilcisi Rangers’a payladı. Sahadan 7 1’lik galibiyetle ayrılan Liverpool Rangers’ı adeta rencide ederken stadın dolu olarak başladığı mücadele neredeyse boş tribünler önünde son buldu. Rangers taraftarı maçın sonunu beklemeden stadyumu terk etmeye başladı.

Viktorai Plzen – Bayern Münih: Bayern Münih beklendiği gibi çok hızlı şekilde maçı 4 0’a getirse de sonrasında frene bası ve maç 4 2 son buldu.

Tottenham – E. Frankfurt: Tottenham, lider S. Lizbon’un kendi sahasında Marsilya’ya yenildiği bu haftada fırsatı kaçırmadı ve 3 2’lik galibiyetle istediğini aldı.

Şampiyonlar Ligi

Şampiyonlar Ligi 2. Gecenin Sürprizleri

Barcelona – Inter: Herkes Barcelona’nın bu maçta Inter’i kolayca yeneceğini düşünüyordu, kaldı ki Barca maçta 1 0 öne de geçti ama Inter sonrasında bulduğu gollerle Barcelona’nın UEFA Şampiyonlar Ligi rüyasını bitirdi. Maç bir son dakika golü ile berabere bitse de Inter istediğini aldı, dahası uzatmanın son saniyelerinde de galibiyeti kaçıran taraf yine İtalyan temsilcisi oldu. Maç 3 3 tamamlandı.

S. Lizbon – Marsilya: İlk maçı Marsilya kendi sahasın 4 1 almıştı. Üstelik de o maçta Portekiz temsilcisi S. Lizbon henüz ilk dakikada 1 0 öne geçmişti, fakat sonrasında gelen goller ve kırmızı kart Marsilya’yı 4 1’lik galibiyete taşımıştı. O maçın ardından S. Lizbon’un liderliği devam etmiş, Marsilya takımı da maç sonunda ilk puanlarını almıştı. Bu maçta herkes S. Lizbon’dan rahat bir galibiyet bekliyordu ama maça yine bir kırmızı kart damga vurdu. Tıpkı Fransa’daki maç gibi S. Lizbon yine erkenden 10 kişi kaldı ve Marsilya 2 0’lık galibiyetle grupta iddialı duruma gelirken Marsilya maçları öncesinde gruptan kesin çıkan denilen S. Lizbon ise matematiksel olarak grup sonuncusu bile olabilme ihtimali ile karşı karşıya kaldı.