Siphiwe Tshabalala

Siphiwe Tshabalala’nın Efsane Olan Gol Sevinci

Posted by

TFF 1. Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü, geçtiğimiz günlerde bir efsanesi ile ilgili bir paylaşımla karşı karşıya kaldı. Son olarak mavi beyazlı takımın formasını terleten Güney Afrika’nın sembolü haline gelen Siphiwe Tshabalala tarafından atılan açılış golü, özel FIFA hesabından paylaşıldı. Paylaşım Erzurum taraftarının da büyük ilgisini topladı.

Geçmiş sezonlarda TFF 1. Lig ekibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü’nde forma terletmiş efsane futbolcu Siphiwe Tshabalala ile ilgili paylaşım spor dünyasının gündemine oturdu. Güney Afrika’nın sembolü haline gelmiş başarılı futbolcunun 2010 Dünya Kupası’ndaki açılış golü, özel FIFA hesabı tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Gol sonrası sevinciyle efsane haline gelen başarılı oyuncunun özel anları, TBT olarak paylaşılırken, Erzurumspor da formasını terleten sporcusu ile gurur duyma fırsatını tekrar edindi.

Dünya Kupası’nın Simgesi Haline Geldi

TBT olarak FIFA hesabı tarafından paylaşılan gol videosu, kısa bir süre içerisinde ise yoğun bir etkileşim ile karşı karşıya kaldı. 35 yaşındaki oyuncu tekrar hatırlara gelirken, şu an forma giymediği ve son olarak Erzurumspor’da yer aldığı da tekrar gündeme geldi.

Dünya Kupası mücadelesinin simge oyuncusu haline gelen Güney Afrikalı efsane, mavi beyazlı taraftarların da büyük ilgisini gördü.

Güncel Yazılar