Sivasspor Kabusu Yaşıyor

Spor Toto Süper Lig’in istikrarlı ekiplerinden olan ve hep zor bir deplasman olarak bilinen Sivasspor bu sene tam anlamıyla kabus gibi bir sezon yaşıyor. Düşme hattının hemen üzerine yer alan ekip son olarak İstanbulspor’a da 3 0 yenilince düşme korkusunu iliklerine kadar hissetmeye başladı.

Rıza Çalımbay Sezon Sonu Bırakıyor

Bu sene Avrupa’da da beklentilerin üzerine çıkarak göğsümüzü kabartan kırmızı beyazlı ekipte 4 yıldır görev yapan tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay, sezon ortasında bu sene Sivasspor’daki son senesi olduğunu, seneye Sivasspor ile devam etmeyeceğini şu sözlerle açıklamıştı;

“Kimse benim kadar Sivasspor’u düşünemez. Ben buralıyım, buralarda büyük sorumluluk alıyorum. Burada her senemi çok başarılı şekilde geçirmek istiyorum. Zaten bu sene son senem, artık 4 yıldan sonra buradan ayrılmak istiyorum. Ona göre de hareket edeceğim. Buradan gideceksem bile mükemmel ve başarılı bir şekilde gitmek istiyorum, iyi şeyler yapmak istiyorum. Bu ayrılık öyle tamamen değil, 1-2 sene sonra tekrar gelirsin, burası bizim memleketimiz. Herkes buradan gidebilir biz gidemeyiz. Herkes eleştiri alabilir, eleştirisini aldıktan sonra buradan ayrılabilir ama biz ayrılamayız. Biz buranın insanıyız, burası benim memleketim. Buraya ben çalışsam da çalışmasam da her zaman geleceğim. Bendeki sorumluluk çok büyük, burada yönetim ve taraftarın bizlere yardımcı olması gerekiyor. Eğer sıkıntılı bir zamandaysak şu anda bizim çok destek almamız gerekiyor. Birbirimizi desteklememiz gerekiyor. Taraftar bize destek versin ki biz de çok güzel şeyler yapalım.”

Bu açıklamalar bazı çevrelerce çok profesyonelce bulunsa da bazıları ise bu açıklamaları eleştirmiş ve takım ligde çok zor bir durumun içerisindeyken böyle bir açıklamanın konsantrasyonu iyice bozacağını iddia etmişti. Sivasspor’un bugün içinde bulunduğu zor durumda bu açıklamanın ne kadar yeri var tartışılır. Sonuçta takım Avrupa’da beklentilerin üzerinde bir performans ortaya koydu hatta teknik adam Rıza Çalımbay da ligdeki, başarısızlığı Avrupa maçlarına bağlamış ve hem lig hem de Avrupa’yı aynı anda götürecek bir kadro genişliğine sahip olmadıklarını ama Avrupa maçlarının milli bir görev gibi olduğunu dolayısıyla da o maçlardan feragat edemeyeceklerini belirtmişti. Bugün gelinen noktada Sivasspor için artık Avrupa macerası son buldu ve eğer Rıza Çalımbay haklı ise ligde bundan sonra bir çıkış beklenebilir Sivasspor’dan.

Sivasspor

Sivasspor Ankaragücü Maçı Çok Kritik

Sivasspor takımı bu hafta sonu sahasında Ankaragücü’nü ağırlayacak. Ligde 24 puanı olan Sivasspor düşme hattında yer alıyor ve Ankaragücü takımı da ligde kalma mücadelesinde Sivasspor’un direkt olarak rakibi konumunda. İstanbulspor karşısında mağlup olan Sivasspor eğer Ankaragücü maçında da benzer bir skor alırsa gerçekten de ligin son bölümü Sivas takımı için büyük sıkıntılara gebe olabilir hatta Rıza Çalımbay‘ın son senesinde takım küme bile düşebilir. O sebeple camia Ankaragücü maçına adeta bir final maçı gibi bakıyor ve buna göre hazırlıklarını yapıyor.