Stefan Kuntz Bir Kez Daha Hedefte

Türkiye’nin sahasında konuk ettiği Ermenistan ile 1 – 1 berabere kalmasının ardından Alman teknik adam Stefan Kuntz yine sert sözlerle eleştirilmeye başlandı. Bir kez daha istifası istenen teknik adamın istifa etmesi ise beklenmiyor. Maçtan sonra basın toplantısında sert soruların muhatabı olan Alman teknik adam Stefan Kuntz ile basın mensupları arasında gergin anlar yaşandı.

Türkiye Kazanmak Zorundaydı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na 24 takım katılacak. Katılacak takım sayısının artması ile beraber eleme gruplarında ilk sırayı alanlarla birlikte, geçmiş dönemlerden farklı olarak tüm ikinciler de artık Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmiş olacaklar.

Kuralar belli olduğunda Türkiye, Hırvatistan ile beraber grubun favorisiydi ve liderliğin bu iki takımdan birinde kalacağı düşünülmüştü ama daha ilk maçta Ermenistan deplasmanında çok zorlandı Türkiye ve 2 – 1 galip gelse de oyunu ile eleştirilmişti. Zaten grubunun ikinci maçında Hırvatistan’a çok kötü bir oyunla 2 – 0 mağlup olmuştu ülkemiz ve bu maçın ardından da Stefan Kuntz ile ilgili eleştiriler başlamıştı.

Grubun üçüncü maçında Letonya’yı yine zorlanarak yenen Türkiye Galler maçında da goller ancak maçın sonlarına doğru bulabilmişti. Yani Stefan Kuntz eleştirileri grup maçları ile birlikte başlamıştı zaten ancak dün akşam oynanan maçta hiç kimse Ermenistan karşısında puan kaybı beklemiyordu. Ermenistan önünde yenik duruma düşen milli takım son dakika golü ile beraberliği yakaladı ama mevcut şartlarda şu an grup ikinciliği bile tehlikede artık. Maçtan sonra basın toplantısında Alman teknik adam Stefan Kuntz şunları söyledi;

”Yaklaşık 10 pozisyona girdik. Onları gole çeviremedik. Öncelikle ilk devrede oynamak istediğimiz oyunu sahaya yansıttık. İlk devrede eleştireceğim konu pozisyonları gol yapamamamız. Aynı zamanda ilk devrede daha hızlı oynayabileceğimizi ve top kaybı yapmayacağımız üzerinde durduk. İkinci devreye başladığımızda konsantremiz düştü. Golü yediğimizde hataları görmüş olduk. Oyuncularımız elinden gelen her şeyi yaptı. Onları bu konuda eleştiremem. Oyuncu değişikliklerinin de oyuna pozitif yansıdığını düşünüyorum. O yüzden de şans eseri değil, hak ettiğimiz beraberliği aldığımızı düşünüyorum. Biz de üzgünüz üç puanı alamadığımız için. Bunun öz eleştirisini yapacağız. Ekim ayında ki maçlarda işi bitirmeye çalışacağız”

Bu açıklamalardan sonra basın mensuplarından sert sorular geldi ve istifa da soruldu. Stefan Kuntz ise istifa etmeyeceğini belirtti.

Stefan kuntz

Stefan Kuntz Devam Edecek Mi?

Alman teknik adam Stefan Kuntz’un milli takım ile devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Alman hoca kendisi devam edeceğini belirtti ama basında ve sosyal medyada kendisine yönelik öyle bir tepki var ki devam edip etmemek pek de Stefan Kuntz’un iradesine kalmayacak gibi görünüyor. Maçtan sonra pek çok canlı yayında ve sosyal medyada hem Stefan Kuntz hem de onu milli takıma getiren isim olan Hamit Altıntoıp için istifa çağrıları yapıldı.