Stefan Kuntz İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü olan Alman futbol Adamı Stefan Kuntz, artık bavullarını toplamaya başladı. Uzun süredir sert eleştirilerin odağındaki isim olan Alman teknik adam Türkiye’nin son oynadığı Japonya hazırlık maçının ardından tüm kredisini sıfırlamış oldu.

Sorun Skor Değil Oyun

Türkiye, dün oynadığı hazırlık maçında Japonya’ya 4 – 2 mağlup oldu. Alınan kötü skor kadar hatta belki de ondan da öte oynanan kötü oyun asıl sorundu Türkiye için. Zaten uzun süredir galip gelirken bile oynadığı oyun sebebi ile büyük eleştiriler alıyordu Türkiye A Milli Futbol Takımı ve teknik adam Stefan Kuntz.

Japonya önünde ilk 35 dakikada 3 – 0 yenik duruma düşen milli takım sonrasında skoru 3 – 2’ye getirse de yine baskı sonucu hata yaptı ve rakip takım penaltıdan bir gol daha bularak skoru 4 – 2 yaptı ve maç bu skorla bitti. Japonya takımı Türkiye karşısında bulduğu gol kadar da gol kaçırdı. Direkten dönen toplar, son anda yapılamayan vuruşlar derken Türkiye adeta tarihi bir hezimetten kurtuldu ve ne yazık ki Stefan Kuntz döneminde bu ilk kez gelmiyor milli takımın başına.

Letonya, Ermenistan gibi bize göre oldukça zayıf takımların karşısında bile zorlanan milli takım belki Avrupa Şampiyonası Eleme Grupları maçlarında bu iki takımı deplasmanda yendi ama örneğin Letonya gibi zayıf bir takımdan bile deplasmanda 2 gol yeni milli takım ve üstelik de Letonya 10 kişiydi maçın son 20 dakikasında. O maç aslında Stefan Kuntz’un kredisini doldurduğu maç olmuştu kimilerince, yine de Türkiye Futbol Federasyonu Alman hocanın o dönem arkasında durdu. Ancak içeride oynanan ve 1 – 1 berabere bitirilen Ermenistan maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu da desteğini çekti Alman hocadan. Dün oynanan ve 4 – 2 kaybedilen Japonya maçı ise tuz biber ekti adeta olaya. Henüz resmi açıklama gelmemiş olsa da artık Trük spor kamuoyu Stefan Kuntz ile yolların ayrılmasını bekliyor.

Stefan Kuntz

Stefan Kuntz Yerine Düşünülen İsimler

Alman hoca sonrasında takımın başına kimin geçeceği ise şimdiden en çok konuşulan konu oldu bile şimdiden. Milli takım dendiğinde elbette ki ilk akla gelen isim Fatih Terim oluyor. Şu anda da Fatih Terim ismi kulislerde yoğun şekilde telaffuz ediliyor.

Fatih Terim’in de teklif gelmesi halinde milli takım hocalığına sıcak baktığı biliniyor ki Fatih Hoca milli takıma hiçbir zaman hayır dememiş bir isim zaten. Fatih Terim haricinde Sergen Yalçın ve Aykut Kocaman isimleri de konuşuluyor. Bunlar kadar güçlü olmasa da İlhan Palut da adaylar arasında yer alıyor. Milli takıma yeniden yabancı hoca isteyenler de var Stefan Kuntz sonrası. Onların ilk tercihi ise İtalyan teknik adam V. Montella.