Süper Lig Takımları 2. Yarıya Hazırlanıyor

Bilindiği üzere Süper Lig de pek çok Avrupa ligi gibi Dünya Kupası sebebiyle bu sene her zamankinden daha erken girmişti devre arasında. Katar 2022 Dünya Kupası’nda çeyrek final aşamasına gelindi, 18 Aralık 2022’de, yani 10 gün sonra ise final müsabakası oynanacak ve 2022 Dünya Kupası sahibini bulacak. Ancak her ne kadar tüm konsantrasyon Dünya Kupası’na kaymış olsa da bu süreç aynı zamanda bir lig arası ve takımların da ligin ikinci yarısına hazırlıkları devam ediyor.

Bu sene Dünya Kupası’nın kış aylarında yapılmış olmasının takımları nasıl etkileyeceği ise ciddi bir merak konusu. Ancak Süper Lig’de, Dünya Kupası’nda forma giyen çok da fazla oyuncu yok, Galatasaray Dünya Kupası’na gönderdiği 5 oyuncu ile bu alanda lider olsa da o oyuncuların takımları da kupaya veda etti. Bu sene Dünya Kupası’nın Katar’da düzenlenmesi ve Katar’ın mevsiminin de yazın futbol oynamaya elverişli olmaması nedeniyle böyle bir uygulamaya gidilmiş ve Süper Lig de dahil olmak üzere lig takvimleri de buna göre düzenlenmişti.

Süper Lig Takımlara Hazırlıklara Başladı

Süper Lig takımları sezonun ikinci yarısı için hem hazırlıklara hem de transfer çalışmalarına devam ediyor. Her ne kadar şu sıralar spor gündemini Dünya Kupası maçları ve gelişmeleri kaplıyor olsa da üç büyükler başta olmak üzere pek çok Süper Lig takımı transfer çalışmalarına da devam ediyor. Yurt dışında forma giyen Türk oyuncular da bu süreçte yabancı sınırlaması dolayısıyla üç büyüklerin ilgi odağında. Akla gelen ilk isimler şüphesiz ki İngiltere Championship’te Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC takımında forma giyen Ozan Tufan ve Fransa’da Olimpik Marsilya forması giyen Cengiz Ünder. İki oyuncu için de özellikle Galatasaray’ın çok istekli olduğu; Şenol Güneş nedeniyle Beşiktaş’ın da Ozan Tufan için devrede olduğu iddia ediliyor. Bilindiği gibi Ozan Tufan kariyerindeki ilk çıkışını Şenol Güneş ile Bursasspor’da yaşamıştı.

Süper Lig

Cengiz Ünder için ise tıpkı Galatasaray gibi Fenerbahçe’nin de nabız yokladığı söyleniyor. Bu sene Olimpik Marsilya’da aradığı süreleri bulamıyor Cengiz Ünder. Takımın başında olan ve Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı Igor Tudor ile yıldızı bir türlü barışmayan oyuncu Marsilya’dan ayrılmayı istese de gelen haberlere göre planları arasında Türkiye yer almıyor. Aynı şeyi Ozan Tufan için söylemek de mümkün hatta Ozan Tufan’ın takımında kalma ihtimali Cengiz Ünder’e kıyasla çok daha fazla. Cengiz Ünder içinse İtalya daha cazip bir seçenek gibi duruyor.

Başka Oyuncular İçin de Çarpışacaklar

Son yıllarda transferde bir oyuncu için üç büyüklerin karşı karşıya gelmesine sık rastlar olduk. Cengiz Ünder ve Ozan Tufan belki bu transfer döneminde Türkiye’ye dönmek istemeyecekler ama üç büyüklerin mücadele verdiği oyuncular bu iki milli oyuncu ile sınırlı değil. Yakında basında Sürpriz haberler görmeye hazır olun.