Süper Lig Yeniden Başlıyor

Spor Toto Süper Lig yaşanan iki büyük depremin ardından tatil edilmişti, bu akşam iki maçla Süper Lig kaldığı yerden devam edecek. Fenerbahçe sahasında Konyaspor’u ağırlarken Kayserispor ise Giresunspor deplasmanına konuk olacak.

6 Şubat 2023 Pazartesi sabaha karşı Gaziantep merkezli 7.7 büyüklüğündeki yıkıcı depremin şokunu atlatamadan aynı gün öğren saatlerinde aynı bölgede, bu kez Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğünde bir deprem yaşamıştı ülkemiz. Bu iki depremin ardından ise Türkiye Futbol Federasyonu ligleri önce 1 hafta daha sonra ise 2023 Mart ayı başına kadar tatil etmişti. Bu akşam, depremin olduğu gün oynanması gerekirken oynanamayan maçlar oynanacak ve lig yeniden başlamış olacak.

Süper Lig Oynanmalı Mı?

Bu çok tartışılan bir süreç oldu başından beri. Deprem felaketinin ardından ligler tatil edilmişti ama bazıları daha o zaman da liglerin tamamen iptal ya da mevcut halleri ile tescil edilmesi gerektiğini savunmuşlardı. Türkiye Futbol Federasyonu ise bu konuda net bir tavır aldı ve ligleri mutlaka oynatacağını açıkladı. Elbette burada işin ekonomik boyutunu tok saymak saçma olur mutlaka bu kısmı da önemli ama sadece bu kısmı baz almak da Türkiye Futbol Federasyonu’na ciddi bir haksızlık yapmak olur. Üzülsek de dağılsak da normalde dönmek zorundayız ve kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler de bu normale dönüşün önemli bir parçası. O sebeple çoğunluk görüşü de zaten liglerin devam etmesi gerektiği yönünde oldu spor kamuoyunda da.

Gecenin Maçları

Fenerbahçe – Konyaspor: Ligde ikinci sırada olan Fenerbahçe’nin puan kaybına tahammülü yok ve bu anlamda her takımın karşılaşmayı arzu edeceği bir takımla karşılaşacak bu akşam Fenerbahçe. Konyaspor için böyle bir şey söyleyeceğimizi 2 ay önce diler getirmiş olsak ciddi tepki alırdık muhtemelen ama bugün gelinen noktada Konyaspor ligde her maçı kaybedebilecek bir takım görüntüsü çizmekte. Sezona İlhan Palut ile giren Konyaspor harika bir sezon başlangıcı yapmıştı. İlerleyen haftalarda bir düşüş yaşamış olsalar da bu kesinlikle hoca değişikliği gibi radikal bir karar almayı gerektirecek bir şey değildi. Konyaspor, İlhan Palut ile yolları ayırdığından beri önlenemez bir düşüşün içerisine girdi. Bu akşam da Fenerbahçe önünde hemen hemen hiçbir şansı yok yeşil beyazlı ekibin. Maçın favorisi ev sahibi Fenerbahçe’nin farklı galip gelmesi bekleniyor.

Süper Lig

Giresunspor – Kayserispor: Giresunspor takımının içinde ciddi sorunlar olduğu konuşuluyor. Bu sene de küme düşme adaylarından biri Giresunspor takımı. Kayserispor içinse sezon başında çok kötü senaryolar yazılmıştı. Transfer tahtası kapalı olan takımın küme düşebileceği söyleniyordu ama genç teknik adam Çağdaş Atan önderliğinde tek kelime ile harika bir sezon yaşıyor Kayserispor takımı. Bırakın küme düşmeyi Avrupa kupaları potasını zorlayan bir takım şu an Kayserispor. Bu akşam da deplasmanda oynayacak olmalarına rağmen maçın favorisi onlar olarak gösteriliyor.