TFF 1. Lig 30 Mart Programı

TFF 1. Lig’de 30 Mart Perşembe günü oynanacak olan iki karşılaşmanın ardından 29 hafta maçları tamamlanmış olacak. 2022 23 futbol sezonunda 19 takımla oynanan TFF 1. Lig’de takım sayısının tek olması sebebi ile her hafta bir takım o haftayı maç yapmadan, yani bay geçiyor. 19 takımla 38 hafta üzerinden oynanacak olan ligde bugünün maçları ile birlikte son 8 haftaya girilecek. Ülkemizin 6 Şubat tarihinde yaşadığı acı deprem felaketi sebebi ile Yeni Malatya ve Adanaspor da ligden çekilince ligde 17 takım kaldı, ancak lig yine de 28 hafta üzerinden oynanacak. Ligden çekilen iki takımı sezon sonuna kadar fikstürlerindeki kalan maçlarında 3 0 hükmen mağlup sayılacaklar.

30 Mart

30 Mart Perşembe Programı

Sezonun en büyük şampiyonluk adaylarından olup da ilk devreyi de domine eden Eyüpspor, ikinci devre ile birlikte büyük bir düşüş yaşayınca geçen haftaki Çaykur Rizespor karşısında alınan mağlubiyetin ardından İbrahim Üzülmez ile yollar ayrıldı. Eyüpspor, 29. haftada Sakaryaspor deplasmanına konuk oluyor.

Sakaryaspor – Eyüpspor: Sakaryaspor ligin yeni ekiplerinden olsa da mazisi, taraftarı ile TFF 1. Lig’e yükseldiği anda Süper lig için adı geçmeye başlamıştı zaten yeşil siyahlı kulübün. Yine de bu kadar erken olacağını kimse beklemiyordu. Sakaryaspor şu anda play off adaylarından bir tanesi ama daha önemlisi ilk iki şansı devam ediyor kulübün. Bu seneki format gereği ligi ilk iki sırada bitiren takım her zamanki gibi Süper Lig’e çıkarken 3. olan takım, geçmiş yıllardan farklı olarak direkt olarak play off finaline kalacak. O sebeple Sakaryaspor için üçüncülük de önemli.

Eyüpspor ise tamamen dağılmış durumda. Herkese her yerde yenilebilecek bir görüntü sergileyen Eyüpspor bu maçı da kaybederse bu kimse için sürpriz olmaz. Eyüpspor takımı adeta elindeki şampiyonluğu verdi ve mental olarak da şu anda dağılmış durumda İstanbul ekibi. Maçın favorisi ev sahibi Sakaryaspor.

Erzurumspor FK İçin Kritik Haftalar

TFF 1. Lig’de bu sene transfer tahtası kapalı olarak sezona başlayan ve ligin düşme adayları arasında gösterilen Erzurumspor FK, ligin son düzlüğüne gelinirken düşme hattının hemen üzerinde yer alıyor. Bugün sahasında Altay’ı konuk edecek olan takım puanla ayrılmak istiyor bu maçtan.

Erzurumspor FK – Altay: Altay ligde düşme korkusu yaşamayan bir orta sıra takımı. Bunun verdiği rahatlıkla iyi futbol oynamaya başladı Altay takımı. Aslında Altay’ın da play off iddiası devam etmekte ne var ki önünde çok takım var ve hepsi play off istiyor. Erzurumspor FK’nin ise tek derdi ligde kalmak. Sezon başında düşme korkusu yaşanmayacağını iddia ediyordu teknik ekip ve yönetim ama teknik ekip çoktan değişti ve Erzurumspor FK de sezon başından beri düşme hattında yer alıyorlar.