UEFA Şampiyonlar Ligi Çarşamba Gecesinin Sonuçları

Dün gece oynanan müsabakalarla birlikte Uefa Şampiyonlar Ligi gruplarının altıncı maçları tamamlandı. Grup liderleri ve ikincileri her grupta belli olurken UEFA Avrupa Ligine gidecek takımlar da netleşti. Pek çok grupta zaten her şey az çok belli olduğundan gece bize çok da sürpriz sonuçlar vermedi ve maç öncesi yapılan tahminlerin pek çoğu gerçekleşti.

Şampiyonlar Ligi

UEFA Şampiyonlar Ligi Grup Aşamasının Son Maçları

Real Madrid – Celtic: Grup lideri olan Real Madrid gruptan çıkmayı garantilemiş olsa da liderliği bu maç öncesinde henüz garanti altına almamıştı. Bu maçtaki bir kayıp diğer maçın skoruna göre Real Madrid’in grup ikincisi olmasına neden olabilirdi ancak UEFA Şampiyonlar Ligi kupasının en büyük favorilerinden olan Real Madrid işi diğer maçın skoruna bırakmadı ve maçı 5 1 kazandı.

Şahtar Donetsk – RB Leipzig: Gruptan çıkmayı garantileyen RB Leipzig takımı liderlik şansını da sürdürüyordu ama kendisinin kazanması yetmeyecek, Real Madrid’in de puan kaybı gerekecekti. Leipzig üzerine düşeni yapıp 4 0 kazansa da Real Madrid de hata yapmayınca grupta 2. oldu.

Milan – RB Salzburg: Grupta her şey maçtan önce belli olsa da Milan maçı hafife almadı ve rakibinin evine 4 golle uğurlayarak maçı 4 0 kazandı.

Chelsea – Dinamo Zagreb: Chelsea takımı bu maç öncesinde grup lideri olarak üst tura çıkmayı garantilemiş olsa da ilk maçta yenildiği rakibinin karşısına rövanşı alma arzusuyla çıktı. Bu Chelsea takımı için ekstra bir motivasyon olsa da beklenen kadar rahat bir maç olmadı, konuk ekip İngiliz devini yine zorladı ama maçı Chelsea 2 1 kazandı.

Makkabi Hayfa – Benfica: Benfica gruptan çıkmayı garantilemişti ama lider olmak istiyorsa bu maçta da puan bırakmaması gerekiyordu. Çünkü grubun diğer takımı PSG de liderliği Benfica kadar istiyor ve onun hatasını kovalıyordu; ancak Benfica hata yapmadı ve rakibine farklı bir skorla, 6 1 ile geçti.

Juventus – PSG: PSG, gruptan çıkmayı garantilese de grup liderliği için Benfica daha avantajlıydı. PSG’nin yapması gereken kazanıp Benfica’nın puan kaybetmesini beklemekti. PSG 2 1 kazandı ama Benfica da kazanınca Fransız temsilcisi grup ikincisi olarak üst tura çıktı.

Gözler Haaland’ı Aradı

Kopenhag – Borussia Dortmund: Tüm sıralamanın belli olduğu grup zaten gecenin en sıkıcı maçlarını vadediyordu. Kopenhag ve Borussia Dortmund 1 1 berabere kalarak birbirlerini üzmediler. Ayrıca Kopenhag’ın attığı gol kendileri adına bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi’nde attıkları ilk gol oldu.

Manchester City – Sevilla: Manchester City takımı zaten UEFA Şampiyonlar Ligi kupasının favorilerinden biri. Son maçta Sevilla takımına da acımadılar ve maçı 3 1 kazandılar. Maç öncesinde herkes Haaland’ın gol atıp atmayacağını merak etse de Pep Guardiola süper golcüsünü bu maçta dinlendirdi.