Palandöken

Yeni Tip Koronavirüs Erzurum’u Da Olumsuz Etkiledi

Posted by

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz etkilerini göstermeye başladı. Türkiye’de de vaka sayısının artışı ve ölümlerin olması tedbirlerin alınması gerektiğine ilişkin harekete geçildi.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Erzurum’da da önlemler alınmaya başladı. Salgının kontrolünün sağlanması için tüm ülkede de vatandaşlar için evde kal çağrıları sona ermedi. Bu süreçten etkilenen spor dünyası da oldu.

Kayak merkezi olunmasıyla bilinen Erzurum ise, bu süreçten etkilenenler arasında yer aldı. Palandöken Kayak Merkezi de bu dönemde salgın sebebiyle kapatılmasına karar verildiği bildirildi.

1 Ay Önce Kapandı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan Palandöken Kayak Merkezi, ülke genelindeki yeni tip koronavirüs salgınları kapsamında kapanan yerlerden birisi oldu. Sezon kapanış tarihini 18 Nisan 2020 olarak belirleyen Kayak Merkezi, bu süreci erkene çekerek salgın sebebiyle erken kapanma kararı almaya geçti.

Tüm faaliyetlerini sonlandıran Palandöken, sezon kapanışını ise 22 Mart itibariyle almış olduğunu duyurdu.

Gereken önlemler kapsamında yaklaşık olarak 1 ay öncesinden kapatma kararı alınan Palandöken Kayak Merkezinin vatandaşın sağlığının ön planda tutularak ve koronavirüsün etkisini de daha fazla göstermesini engellemek amacıyla karar verildiği de açıklandı.